'Vakantieparken profiteren van recordtoename Nederlandse gasten'
SNEEK (ANP) - Nederlandse vakantieparken hebben in de voorjaarsvakantie geprofiteerd van een recordtoename van gasten uit eigen land. Volgens boekingensite Parkvakanties.nl maakten Nederlandse toeristen het gemis goed van buitenlandse gasten, die door reisbeperkingen vaak wegbleven.
De afgelopen krokusvakantie steeg het aantal Nederlandse bezoekers van vakantieparken in Nederland met 38 procent ten opzichte van een jaar eerder, meldt Parkvakanties.nl op basis van gegevens van vrijwel alle parken in ons land. Volgens oprichter Laurens Taekema is het nooit eerder voorgekomen dat het aantal binnenlandse gasten in deze periode van het jaar zo hard steeg.
De regering draagt Nederlanders met het oog op de coronapandemie op om niet naar het buitenland te reizen als ze daar geen dringende reden voor hebben. Daardoor viel de concurrentie van bijvoorbeeld skivakanties of andere trips naar het buitenlans eind februari weg.
Ook afgelopen zomer veel gasten
Daar staat tegenover dat buitenlandse gasten amper nog naar Nederland kwamen. Duitsland heeft bijvoorbeeld een negatief reisadvies voor Nederland, waardoor het aantal reserveringen uit dit land met 32 procent daalde. Dankzij de compensatie door Nederlandse gasten bleef de bezetting op 94 procent, wat min of meer gelijk is aan voorjaarsvakanties in voorgaande jaren.
Ook afgelopen zomer hadden vakantieparken in Nederland aan klandizie uit eigen land geen gebrek, doordat reizen naar het buitenland erg onzeker was. Taekema noemt het afgelopen jaar een "gekkenhuis", waar na maandenlange stilstand in het voorjaar de vraag naar bungalowvakanties ineens omhoog schoot. Hij merkt dat Nederlanders door de wisselende coronaregels rond vakanties steeds meer op het laatste moment boeken. Zo stromen er al wel veel boekingen binnen voor Pasen en de meivakantie, maar wachten mensen nog wel met reserveringen voor de zomervakantie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mikt op een veel hogere waardering bij zijn beursgang dan eerder gemeld. De onderneming van multimiljardair Elon Musk hoopt dat de waarde bij de beursnotering uitkomt op meer dan 2 biljoen dollar, omgerekend 1,73 biljoen of 1730 miljard euro. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Na de overname van Musks AI-bedrijf xAI in februari werd de waarde nog geschat op 1,25 biljoen dollar.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse maakindustrie dreigt te verdwijnen als er niet wordt ingezet op robotisering en automatisering. Door vergrijzing, aanhoudende personeelstekorten en hoge loonkosten staat de sector zwaar onder druk. Dat stelt onderzoeksinstituut TNO, dat vrijdag pleit voor een nationale robotiseringsagenda.
5 uur geleden