
Vakantiemonitor: meer Nederlanders willen dit jaar op vakantie
DEN HAAG (ANP) - Acht op de tien Nederlanders willen dit jaar op vakantie. Dat is een stijging ten opzichte van een meting vorig jaar toen zeven op de tien lieten weten op vakantie te willen gaan. Dat meldt het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) in zijn vakantiemonitor.
Uit de vakantiemonitor komt ook naar voren dat minder Nederlanders (29 procent) een voorkeur hebben voor een vakantie in eigen land dan vorig jaar (39 procent). NBTC ging eerder dit jaar voor het verblijfstoerisme voor het hele jaar uit van twee scenario’s: stabilisatie of een daling van zo’n 7 procent.
"Op basis van de nieuwe resultaten van de vakantiemonitor gaan we ervan uit dat het binnenlands toerisme daalt, doordat Nederlanders meer naar het buitenland op vakantie gaan", zegt NBTC-directeur Jos Vranken. "Dit betekent dat er bijna 24 miljoen Nederlandse verblijfsgasten een vakantie in eigen land ondernemen. Daarnaast verwachten we dit jaar meer internationale gasten te verwelkomen. Daarvoor lopen de prognoses uiteen tussen plus 48 procent en plus 90 procent."
Onzekerheden
Verder komt uit de vakantiemonitor naar voren dat meer Nederlanders een vakantie met het vliegtuig overwegen (52 procent) in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar (41 procent). Vranken noemt dat een opvallend percentage in vergelijking met dat van andere landen. Daar is het aandeel vliegen nagenoeg hetzelfde gebleven.
NBTC is op basis van de meting voorzichtig optimistisch over het vakantieseizoen, maar Vranken voegt eraan toe dat de consument corona nog niet volledig achter zich heeft gelaten en er nieuwe onzekerheden bij zijn gekomen. "De oorlog in Oekraïne, de dalende koopkracht en het dalende consumentenvertrouwen. Deze lijken momenteel een beperkte impact op reisintenties en boekingen te hebben, maar dat kan bij aanhoudende onzekerheid veranderen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nog zo'n zestig Nederlandse deelnemers aan de Global March to Gaza zijn op dit moment in Caïro. Ook zijn er nog Nederlanders met het vliegtuig onderweg naar de Egyptische hoofdstad, zegt een woordvoerder van de mars.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De eerste transportvliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht hebben vrijdag spullen naar Schiphol gebracht voor de komende NAVO-top. Over de precieze lading van de Boeing C-17 Globemasters is niets bekend. De organisator van de top zegt van niets te weten, net als het ministerie van Defensie. Schiphol wil er niets over zeggen, ook niet over maatregelen om de militaire toestellen te beveiligen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kloof tussen vrouwen en mannen in Nederland wordt groter. Daardoor is Nederland gekelderd op een wereldwijde emancipatieranglijst van het World Economic Forum. Nederland staat nu 43e, 15 plaatsen lager dan vorig jaar. Op de lijst staan 148 landen.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt is een temperatuur van boven de 30 graden gemeten, wat betekent dat vrijdag de eerste officiële tropische dag van het jaar is. Op het hoofdweerstation werd het vrijdag 30,1 graden, meldt Weeronline. Ook elders in het land is het tropisch warm.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS verwacht dat de dienstregeling in het gebied waarin vrijdag niet wordt gestaakt de rest van de dag zeer verstoord zal zijn. "We rijden wel overal in het gebied waar niet wordt gestaakt, maar niet in de frequentie die mensen gewend zijn en er vallen meer treinen uit dan mensen normaliter gewend zijn", zegt een NS-woordvoerder.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Iraanse gemeenschap in Nederland is geschokt door de aanval van Israël op Iran. "Dat de aanval zo groot en zo snel zou komen, hadden we niet verwacht. Het kwam als een shock", zegt Pejman Akbarzadeh, voorzitter van het Persian Dutch Network. Er is angst voor verdere escalatie in de regio.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Reizigers kunnen vrijdag geen claim voor een compensatie van hun reiskosten indienen bij de NS. Het systeem ligt plat. Een woordvoerder van de NS bevestigt berichtgeving hierover van Hart van Nederland. "We krijgen heel veel aanvragen en hebben het sterke vermoeden dat ook bots aan het werk zijn die veel aanvragen tegelijk doen."
4 uur geleden