Vakantiegangers moeten rekening houden met drukte rond Antwerpen
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Nederlandse vakantiegangers die via België rijden moeten rekening houden met files bij Antwerpen. Rond de havenstad is het vrijdagmiddag vroeger dan gebruikelijk erg druk op de weg.
Voor veel Belgen is er een lang weekend aangebroken vanwege Onze-Lieve-Vrouw-Hemelvaart, een nationale feestdag in België. Mogelijk verklaart dit de drukte, zegt het Vlaams Verkeerscentrum.
Op verschillende wegen rond Antwerpen staan vrijdagmiddag al lange files. "We zien dat er al de hele dag veel volk op de baan is. Velen vertrekken blijkbaar op vakantie met het verlengde weekend", zegt Peter Bruyninckx van het Verkeerscentrum.
Kennedytunnel afgesloten
Door een aantal kleine ongelukken is er sprake van verkeershinder. Op de A12 richting Nederland werd ter hoogte van Zandvliet de weg zelfs geblokkeerd nadat een bestuurder de controle over het stuur had verloren, waardoor zijn caravan kantelde.
In de nacht van zaterdag en zondag is de Kennedytunnel op de Antwerpse ring net als vorige week afgesloten. Automobilisten die via Antwerpen rijden moeten er rekening mee houden dat ze mogelijk moeten omrijden.
Meer uit Binnenland
ALMELO (ANP) - De politie heeft zaterdagavond om 23.45 uur een bericht via Burgernet uitgestuurd in verband met diverse autobranden in de omgeving van Almelo. Volgens RTV Oost ging het om vier autobranden binnen een half uur op verschillende locaties in Almelo.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De pakketbezorger die eerder deze week in de Amsterdamse Jordaan door een motoragent werd getaserd, gaat daarvan begin komende week aangifte doen. Dat bevestigt zijn advocaat Gerald Roethof na berichtgeving van AT5.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel er geen rellen of plunderingen hebben plaatsgevonden, heeft de politie zaterdag 34 mensen aangehouden tijdens onrust in Den Haag. Het overgrote deel van hen is minderjarig en afkomstig uit diverse plaatsen, waaronder Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht. De jongeren werden onder meer aangehouden voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezitten van verboden middelen, zoals illegaal vuurwerk.
7 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden is opnieuw beklad. Dit keer zijn de obelisk en de gedenkmuur met rode en zwarte verf besmeurd. Op beelden op de sociale media van de begraafplaats is te zien dat er leuzen zijn aangebracht als 'Fuck Refugees', 'Not against Russians but against commies' en 'Dutch government = commies'.
8 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - De groep migranten die zaterdagochtend van een rubberboot voor de Zeeuwse kust is gehaald, verblijft in de Brigade Brabant-Oost van de marechaussee in Hoogerheide. Het gaat om 36 mannen uit Afghanistan, zegt een woordvoerder van de marechaussee.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.
11 uur geleden