Vakantieboekingen stijgen, maar minder hard dan normaal
DEN HAAG (ANP) - Het aantal vakantieboekingen bij reisorganisaties stijgt sinds de kerst, maar niet zo hard als normaal. Dat komt onder meer door de veranderende reisregels op bestemmingen en de daarmee gepaarde onzekerheid voor vakantiegangers, melden Corendon, TUI, Sunweb en verhuurder van vakantiehuizen Belvilla na een belronde. Ook blijven mensen tot kort voor vertrek hun vakantie boeken.
"Mensen wachten wel echt af met boeken", zegt een woordvoerster van TUI, maar de boekingen nemen ten opzichte van vorige weken wel "fors toe". Het merendeel van de boekingen is voor januari en februari. Behalve de geijkte sneeuwbestemmingen zoals Oostenrijk en Finland gaan mensen ook graag naar de zon, zoals de Antillen, de Canarische Eilanden en Kaapverdië. Er wordt volgens de reisorganisator ook "een stuk meer last minute geboekt" dan normaal. De zomerboekingen lopen ondanks een forse stijging nog wel achter op voorgaande jaren, aldus de zegsvrouw.
Bij Corendon lopen de boekingen voor de korte termijn vooralsnog goed, maar voor de zomer lopen ze nog "sterk achter", laat de reisorganisatie weten. Wel fluctueren de zomerboekingen per dag, aldus de organisatie. Normaal gesproken bepalen mensen rond de feestdagen waar ze met de zomer naartoe gaan. "Dit jaar hebben we die stijging ook gezien, maar minder sterk. Veel mensen stellen een besluit nog wat langer uit totdat er meer duidelijkheid is over het verdere verloop van de pandemie." Corendon verwacht dat het aantal zomerboekingen "aardig in de buurt zal komen" van de pre-coronajaren, al zullen mensen minder lang voor vertrek boeken.
Volgens Belvilla ligt het aantal boekingen op dit moment licht hoger dan dezelfde periode vorig jaar en is het eigen land het populairst, daarna volgen België en Oostenrijk. De zomerboekingen liggen "voorlopig iets hoger" dan in 2021, en voor juli en augustus wordt "opvallend meer naar het buitenland geboekt".
Sunweb merkt dat vakantiegangers winterboekingen vooruit schuiven. "Consumenten boeken nu ook voor februari en maart, maar last minute blijft populair", aldus de reisorganisator. Het aantal zomerboekingen verdubbelde voor Sunweb in de week na kerst in vergelijking met de voorgaande weken. In de normale situatie zoals die voor de coronapandemie gold, was die stijging vergelijkbaar. Mensen gaan eerder binnen Europa dan erbuiten op vakantie. Met name lastminuteboeken blijft populair volgens de reisorganisator.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend en zette daarmee de opmars richting het historische niveau van 1000 punten voort. Maandag eindigde de Amsterdamse hoofdindex al op een nieuw slotrecord onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi. Ook op Wall Street scherpten de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index de recordstanden verder aan ondanks zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
7 minuten geledenTAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Taiwan zegt dat er met de Verenigde Staten "brede overeenstemming" is over een handelsdeal. Daarbij gaan de Amerikaanse importheffingen op goederen uit Taiwan omlaag en zou het Taiwanese chipconcern TSMC nog meer gaan investeren in chipproductie in de VS.
8 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Natuurrampen hebben vorig jaar voor 224 miljard dollar aan schade gezorgd, meldt herverzekeraar Munich Re. Omgerekend is dat zo'n 192 miljard euro. Dat is lager dan een jaar eerder, toen de schade als gevolg van natuurrampen 368 miljard dollar bedroeg.
12 minuten geledenTOULOUSE (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft vorig jaar wereldwijd 793 verkeersvliegtuigen afgeleverd. Dat zijn er meer dan een jaar eerder, toen het ging om 766 afgeleverde toestellen. Airbus wist zijn in december verlaagde doelstelling voor de levering van 790 vliegtuigen net te overtreffen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up voor betalingen in de horeca Klearly heeft 12 miljoen euro aan nieuwe investeringen opgehaald. Onder andere de investeringstak van het Amerikaanse betalingsbedrijf PayPal steekt geld in het bedrijf.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Sergio Ermotti is van plan in april 2027 af te treden als topman van de Zwitserse bank UBS. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa schort vluchten naar de Iraanse hoofdstad Teheran langer op, vanwege de grote onrust in het land en de dodelijke demonstraties tegen het Iraanse regime. Lufthansa zegt nu tot zeker 28 januari niet naar Teheran te vliegen.
2 uur geleden