Vakantiebeurs rekent niet op bezoekersaantallen zoals voor corona
UTRECHT (ANP) - De Vakantiebeurs verwacht niet meer zoveel bezoekers als voor de coronacrisis. Dit jaar rekent de organisatie achter het jaarlijkse vakantie- en reisevenement, dat donderdag start in de Jaarbeurs in Utrecht, op ongeveer evenveel bezoekers als vorig jaar, toen 60.000 mensen de beurs bezochten. In 2019, het laatste jaar voor corona, stond de teller nog op ruim 100.000 mensen.
"De tijden zijn veranderd", zegt beursmanager Marleen Rompen. Ze verwacht niet dat de bezoekersaantallen snel terugkeren naar de hogere cijfers van de jaren voor de coronacrisis. Mensen zoeken volgens haar steeds vaker online naar informatie over vakanties. De beurs trekt vooral mensen die willen rondkijken of met specifieke ideeën speciale reisaanbieders bezoeken. Hoeveel mensen precies naar de beurs komen dit jaar, kan Rompen nog niet zeggen.
Het "massale" ervan is wel voorbij, concludeert Rompen. De organisatie is volgens haar meer bezig met de kwaliteit dan met de kwantiteit van de bezoekers. Voor de aanwezige reisprofessionals is het belangrijker dat bezoekers veel belangstelling tonen of gerichte vragen hebben.
Onbekendere bestemmingen
Op de Vakantiebeurs ligt de nadruk dit jaar op specialistische, kleinschalige reizen naar relatief onbekendere bestemmingen. Bezoekers kunnen op de beurs negenhonderd stands bezoeken. De organisatie werkt meer samen met specialistische reisaanbieders, die veel kennis hebben van de cultuur van één land of regio en weten wat de lokale specialiteiten zijn. "In het verleden werd het vooral groots aangepakt, nu richten we ons op de kleinschalige specialist", aldus Rompen.
Traditionele vakantielanden zoals Spanje zijn nog steeds populair, maar mensen zijn meer op zoek naar rustige bestemmingen, meent Rompen. De nadruk ligt minder op massatoerisme. "Daar proberen we op in te spelen", legt ze uit. Als het over Spanje gaat, focussen reisaanbieders bijvoorbeeld niet langer altijd op Barcelona, maar juist op "onontdekte regio's".
Meer uit Financieel
ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.
7 uur geleden