Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakantiebeurs rekent niet op bezoekersaantallen zoals voor corona

Vakantiebeurs rekent niet op bezoekersaantallen zoals voor corona

UTRECHT (ANP) - De Vakantiebeurs verwacht niet meer zoveel bezoekers als voor de coronacrisis. Dit jaar rekent de organisatie achter het jaarlijkse vakantie- en reisevenement, dat donderdag start in de Jaarbeurs in Utrecht, op ongeveer evenveel bezoekers als vorig jaar, toen 60.000 mensen de beurs bezochten. In 2019, het laatste jaar voor corona, stond de teller nog op ruim 100.000 mensen.

"De tijden zijn veranderd", zegt beursmanager Marleen Rompen. Ze verwacht niet dat de bezoekersaantallen snel terugkeren naar de hogere cijfers van de jaren voor de coronacrisis. Mensen zoeken volgens haar steeds vaker online naar informatie over vakanties. De beurs trekt vooral mensen die willen rondkijken of met specifieke ideeën speciale reisaanbieders bezoeken. Hoeveel mensen precies naar de beurs komen dit jaar, kan Rompen nog niet zeggen.

Het "massale" ervan is wel voorbij, concludeert Rompen. De organisatie is volgens haar meer bezig met de kwaliteit dan met de kwantiteit van de bezoekers. Voor de aanwezige reisprofessionals is het belangrijker dat bezoekers veel belangstelling tonen of gerichte vragen hebben.

Onbekendere bestemmingen

Op de Vakantiebeurs ligt de nadruk dit jaar op specialistische, kleinschalige reizen naar relatief onbekendere bestemmingen. Bezoekers kunnen op de beurs negenhonderd stands bezoeken. De organisatie werkt meer samen met specialistische reisaanbieders, die veel kennis hebben van de cultuur van één land of regio en weten wat de lokale specialiteiten zijn. "In het verleden werd het vooral groots aangepakt, nu richten we ons op de kleinschalige specialist", aldus Rompen.

Traditionele vakantielanden zoals Spanje zijn nog steeds populair, maar mensen zijn meer op zoek naar rustige bestemmingen, meent Rompen. De nadruk ligt minder op massatoerisme. "Daar proberen we op in te spelen", legt ze uit. Als het over Spanje gaat, focussen reisaanbieders bijvoorbeeld niet langer altijd op Barcelona, maar juist op "onontdekte regio's".

Meer uit Financieel

Muziekconcern UMG stijgt op Damrak na aandeleninkoop

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles gaat voor 500 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen. Het eerste aandeleninkoopprogramma van het bedrijf onderstreept volgens het bestuur van UMG het vertrouwen in de strategie en groei op lange termijn. Het aandeel steeg ruim 3 procent en was daarmee de sterkste stijger in de AEX-index.

1 uur geleden
RDC: verkoop brommobielen groeit sneller dan ooit

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal brommobielen in Nederland is in de afgelopen vijf jaar explosief gestegen. De verkoop van de kleine karretjes, populair onder pubers, groeit volgens databedrijf RDC sneller dan ooit.

2 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea flink lager door hoge olieprijs

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul zijn maandag flink weggezakt door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Door de strijd in de olierijke regio zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.

3 uur geleden
Prijspeiling Consumentenbond: prijzen eieren naar recordhoogte

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van eieren in Nederland zijn gestegen naar een recordhoogte. Dat meldt de Consumentenbond na een eigen prijspeiling bij de dertien grootste supermarktketens. Volgens de belangenbehartiger voor consumenten zijn eieren in vijf jaar gemiddeld 38 procent duurder geworden.

3 uur geleden
Verkoopprijzen Nederlandse industrie ruim 2 procent lager

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in februari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 2,3 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In januari daalden de prijzen met 2,5 procent.

4 uur geleden
Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

21 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

21 uur geleden