Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakantiebeurs rekent dit jaar op meer bezoekers dan in 2023

Vakantiebeurs rekent dit jaar op meer bezoekers dan in 2023

UTRECHT (ANP) - De organisatie achter de jaarlijkse Vakantiebeurs die donderdag weer van start gaat, verwacht meer bezoekers dan vorig jaar. Toen kwamen er ruim 65.000 mensen af op het vierdaagse vakantie- en reisevenement in de Jaarbeurs Utrecht. Een woordvoerster kan niet zeggen hoeveel dat er dit jaar precies worden, wel dat het drukker zal zijn. "Nederlanders willen op vakantie en zijn volop bezig met het maken van plannen", merkt zij.

Om de toestroom van vakantieliefhebbers op te vangen, is de Vakantiebeurs dit jaar groter opgezet. Zo is er 1500 vierkante meter extra oppervlak in vergelijking met de laatste editie en zijn er ongeveer 1000 exposanten. Dat waren er vorig jaar nog 863. Bezoekers kunnen onder meer stands bezoeken van reisorganisaties, maar ook van bedrijven die gespecialiseerd zijn in bepaalde bestemmingen.

Verschillende partijen uit de reisbranche brachten de animo voor reizen onder Nederlanders deze week al voor het voetlicht. Volgens branchevereniging ANVR is op vakantie gaan dit jaar voor het eerst weer populairder dan voor de coronacrisis. Vooral bestemmingen in het buitenland zijn volgens de ANVR populair, vanwege het slechte weer in Nederland de afgelopen tijd. Ook het Nederlands Bureau voor Toerisme & Congressen (NBTC) constateerde dat vakantie in eigen land bij veel Nederlanders dit jaar uit de gratie is geraakt.

'Minder over duurzaamheid'

Net als vorig jaar is er voor klimaatbewuste bezoekers op de Vakantiebeurs een duurzaamheidsroute. "Bezoekers die met zo min mogelijk impact willen reizen, kunnen die route volgen. Aan de hand van stickers en borden is deze uitgestippeld", legt de woordvoerster uit. Mensen die zich niet willen laten leiden door duurzaamheid bij het kiezen van hun vakantie, maar bijvoorbeeld meer op hebben met lekker eten, kunnen ook een 'foodtour' doen.

De ANVR merkte eerder al op dat er onder consumenten een trend is naar een bewustere manier van reizen. Al zou dit wel gaan om een kleine groep: volgens reisbranchedirecteur Frank Oostdam vinden mensen reizen sinds de beperkingen van de coronapandemie belangrijker en willen zij bij het kiezen van hun bestemming "minder over duurzaamheid nadenken".

Meer uit Financieel

ABN AMRO: tanktoerisme naar België in grensregio groeit

AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.

1 uur geleden
Tim Cook stopt als topman van Apple

CUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.

3 uur geleden
Wall Street beperkt verlies door nieuwe hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.

3 uur geleden
Siemens: EU raakt achterop in AI-race en moet regels versoepelen

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.

4 uur geleden
Handelaar: minder kerosine door militair gebruik leidingen

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.

7 uur geleden
Damrak onder druk door aanhoudende spanningen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.

7 uur geleden
Frankrijk en Polen bouwen samen militaire satelliet

GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.

9 uur geleden