Vakantiebeurs rekent dit jaar op meer bezoekers dan in 2023
UTRECHT (ANP) - De organisatie achter de jaarlijkse Vakantiebeurs die donderdag weer van start gaat, verwacht meer bezoekers dan vorig jaar. Toen kwamen er ruim 65.000 mensen af op het vierdaagse vakantie- en reisevenement in de Jaarbeurs Utrecht. Een woordvoerster kan niet zeggen hoeveel dat er dit jaar precies worden, wel dat het drukker zal zijn. "Nederlanders willen op vakantie en zijn volop bezig met het maken van plannen", merkt zij.
Om de toestroom van vakantieliefhebbers op te vangen, is de Vakantiebeurs dit jaar groter opgezet. Zo is er 1500 vierkante meter extra oppervlak in vergelijking met de laatste editie en zijn er ongeveer 1000 exposanten. Dat waren er vorig jaar nog 863. Bezoekers kunnen onder meer stands bezoeken van reisorganisaties, maar ook van bedrijven die gespecialiseerd zijn in bepaalde bestemmingen.
Verschillende partijen uit de reisbranche brachten de animo voor reizen onder Nederlanders deze week al voor het voetlicht. Volgens branchevereniging ANVR is op vakantie gaan dit jaar voor het eerst weer populairder dan voor de coronacrisis. Vooral bestemmingen in het buitenland zijn volgens de ANVR populair, vanwege het slechte weer in Nederland de afgelopen tijd. Ook het Nederlands Bureau voor Toerisme & Congressen (NBTC) constateerde dat vakantie in eigen land bij veel Nederlanders dit jaar uit de gratie is geraakt.
'Minder over duurzaamheid'
Net als vorig jaar is er voor klimaatbewuste bezoekers op de Vakantiebeurs een duurzaamheidsroute. "Bezoekers die met zo min mogelijk impact willen reizen, kunnen die route volgen. Aan de hand van stickers en borden is deze uitgestippeld", legt de woordvoerster uit. Mensen die zich niet willen laten leiden door duurzaamheid bij het kiezen van hun vakantie, maar bijvoorbeeld meer op hebben met lekker eten, kunnen ook een 'foodtour' doen.
De ANVR merkte eerder al op dat er onder consumenten een trend is naar een bewustere manier van reizen. Al zou dit wel gaan om een kleine groep: volgens reisbranchedirecteur Frank Oostdam vinden mensen reizen sinds de beperkingen van de coronapandemie belangrijker en willen zij bij het kiezen van hun bestemming "minder over duurzaamheid nadenken".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.
6 uur geleden