
Vakantiebeurs in Jaarbeurs Utrecht wordt afgelast
UTRECHT (ANP) - De Vakantiebeurs, die van 12 tot en met 16 januari zou plaatsvinden in de Jaarbeurs in Utrecht, wordt afgelast vanwege de coronapandemie. Op de Vakantiebeurs komen veel exposanten uit de hele wereld en voor velen van hen is het te onzeker of en hoe ze kunnen komen, aldus een verklaring.
"De Vakantiebeurs is een publieksevent met een bijzondere, informele sfeer en heel veel gezamenlijke activiteiten. Het moet echt een zorgeloos evenement zijn. En het ziet er met de stijgende besmettingen niet naar uit dat het dat kan zijn. Dat, gecombineerd met de lastige positie van onze internationale exposanten, maakt dat we dit besluit hebben moeten nemen", zegt topman Albert Arp van de Jaarbeurs in een toelichting.
Thecla Amoureus van de Vakantiebeurs zegt dat er veel animo was van exposanten om deel te nemen. "Maar we begrijpen de onzekerheid voor veel internationale gasten. We gaan onze energie nu richten op een mooie editie in januari 2023."
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft tientallen klachten gekregen van stakende uitzendkrachten over hun uitzendbureaus, meldt FNV-bestuurder Karin Heynsdijk. Uitzendkrachten voeren al weken actie bij distributiecentra van Albert Heijn en Jumbo. De staking is maandag afgelopen, maar uitzendkrachten hebben te horen gekregen dat ze de komende tijd niet meer worden ingeroosterd, aldus FNV.
31 minuten geledenDAMMAM (ANP/RTR) - Saudi-Arabië wil een nieuwe nationale budgetluchtvaartmaatschappij oprichten. De vliegmaatschappij moet in 2030 operationeel zijn en jaarlijks 10 miljoen passagiers vervoeren, melden staatsmedia.
2 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Bangladesh heeft een overeenkomst met de Verenigde Staten getekend om de komende vijf jaar meer tarwe te importeren. Volgens ambtenaren wil Bangladesh hiermee proberen om de Amerikaanse importheffingen voor het land te verlagen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vijf ondernemersorganisaties en hoogspanningsnetbeheerder TenneT roepen de Tweede Kamer op snel maatregelen te nemen voor meer windenergie op zee en de verduurzaming van de industrie. Door de val van het kabinet is het risico volgens hen groot dat beslissingen hierover worden uitgesteld. Maar dan dreigt de energietransitie stil te vallen en de industrie naar het buitenland te vertrekken, waarschuwen ze.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De start-up van Elon Musk op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) gaat een app maken voor "kindvriendelijke" inhoud. Dit meldt Musk, de oprichter van xAI, op zijn socialemediaplatform X.
6 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De naderende tyfoon Wipha heeft voor flinke verstoringen gezorgd in het vliegverkeer van en naar Hongkong. Ongeveer 500 vluchten zijn geschrapt en zo'n 400 vluchten moeten later zondag vertrekken of landen, meldt de luchthavenautoriteit van Hongkong. De vlucht die vanaf Schiphol gepland staat, lijkt volgens een woordvoerster van de luchthaven wel te vertrekken.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - De Poolse luchtverkeersleiding heeft zaterdag enkele uren te maken gehad met een storing in het computersysteem waardoor het vliegverkeer in Polen werd ontregeld. Veiligheidsdiensten onderzoeken de storing in het systeem voor luchtverkeersmanagement waarbij ook wordt gekeken of er sprake is van sabotage, aldus de Poolse autoriteiten.
1 dag geleden