
Vakantie begint in noorden, vakantiegangers kunnen in files komen
DEN HAAG (ANP) - Kinderen in het noorden van het land beginnen vrijdag aan hun zomervakantie. De ANWB waarschuwt voor topdrukte op de wegen in Europa. Mensen die zaterdag of zondag met de auto op vakantie gaan, kunnen daarom het beste 's middags vertrekken, zegt de bond.
Onder de regio noord vallen de provincies Groningen, Friesland, Drenthe, Overijssel en Noord-Holland, vrijwel heel Flevoland, het Gelderse Hattem en het Utrechtse Eemnes. In het midden van het land was de vakantie vorige week al begonnen. In het zuiden hebben kinderen nog een laatste week school voor de boeg, voordat ook zij aan hun vakantie kunnen beginnen.
De ANWB verwacht in België grote drukte bij Luik. Daar is door werkzaamheden aan de E25 de weg in beide richtingen dicht. In Frankrijk worden zaterdagochtend files verwacht op de Autoroute du Soleil, de snelweg van Parijs naar Lyon en Marseille. De route A10/A63 Parijs-Tours-Bordeaux naar Spanje stroomt in de loop van de ochtend vol. In Duitsland en Oostenrijk moeten reizigers rekening houden met files rond de steden Hamburg, München en Salzburg. Op ruim 900 plaatsen wordt aan de weg gewerkt. Ook bij de Gotthardtunnel in Zwitserland en in het noorden van Italië kan het erg druk op de weg worden.
Eind augustus gaan kinderen in het midden en noorden van het land weer naar school, begin september start het nieuwe schooljaar in het zuiden.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Op de derde dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 1155 wandelaars uitgevallen, meldt de organisatie donderdag. Dat betekent dat er vrijdag 43.188 mensen van start gaan en proberen het Vierdaagsekruisje te bemachtigen.
9 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Jalal O. (36) ontkent alle betrokkenheid bij de productie van drugs in de geëxplodeerde garagebox aan de Schammenkamp in Rotterdam. "Hij kan daarmee ook niet verantwoordelijk worden gehouden voor de explosie", zegt zijn advocaat Cem Kekik.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee mannen uit Den Haag (27 en 49) zijn aangehouden voor fraude met omzetbelasting, meldt de Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) donderdag. Beiden hebben een eenmanszaak. De twee zijn na hun aanhouding dinsdag voor verhoor naar politiebureaus gebracht in Rotterdam en Spijkenisse. Inmiddels zitten zij niet meer vast.
1 uur geledenVIJFHUIZEN (ANP) - Het is donderdag elf jaar geleden dat de MH17-ramp plaatsvond en alle 298 inzittenden van de vlucht omkwamen. "Terwijl wij vandaag onze geliefden herdenken, sturen we ook een heel krachtige boodschap uit, een boodschap dat de waarheid niet genegeerd kan en mag worden." Dat zei Piet Ploeg, voorzitter van Stichting Vliegramp MH17, tijdens de jaarlijkse herdenking bij het monument in Vijfhuizen.
1 uur geledenZAANSTAD (ANP) - Oud-directeur van het Holland Festival Frans de Ruiter is woensdag overleden. Dat heeft zijn familie donderdag laten weten aan het ANP. De Ruiter, van huis uit musicoloog en klavecinist, was 79 jaar oud.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) vraagt acht provincies om in totaal 2600 noodopvangplekken voor asielzoekers te vinden. De organisatie is niet zeker dat er eind juli voldoende opvangplekken in Nederland zijn.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De 30-jarige Issam A. uit Zeist, verdacht van de moord op zijn 25-jarige ex-partner en de poging daartoe op haar vriend (21), heeft donderdag voor de rechter verklaard dat hij door het lint is gegaan omdat de twee seks met elkaar hadden toen hij naar de woning ging om zijn twee kinderen te zien. De man verscheen voor het eerst tijdens een openbare zitting in de zaak.
3 uur geleden