Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vak Fries laat nog steeds te wensen over

Vak Fries laat nog steeds te wensen over

DEN HAAG (ANP) - Het gaat nog steeds niet goed met het vak Fries op scholen in Friesland, concludeert de Inspectie van het Onderwijs na onderzoek. Op basisscholen zijn volgens de inspectie lang niet alle leraren bevoegd en bekwaam om Fries te geven. Op middelbare scholen is er vaak maar één leraar Fries op school, waardoor er bij ziekte moeilijk vervanging geregeld kan worden.

De taal Fries is een verplicht vak op alle Friese scholen in het basis- en voortgezet onderwijs. Volgens de onderwijsinspectie is het lesmateriaal in de afgelopen jaren verbeterd en zijn er toetsen om de taalontwikkeling van leerlingen te kunnen meten. Ook is er een groot aanbod aan nascholing en begeleiding in het vak Fries. "Maar leraren zouden dat beter en vaker kunnen benutten", stelt de inspectie.

Een van de problemen op de Friese scholen is de daling van het leerlingenaantal in de provincie. "Daardoor is het duurder om een klein vak als Fries te behouden", aldus de onderwijsinspectie.

De inspectie stelde tien jaar geleden ook al vast dat het onderwijs van het Fries in basisonderwijs en voortgezet onderwijs veel beter kan.

Meer uit Binnenland

Medische experts gaan cruiseschip inspecteren

MADRID (ANP) - Een team van epidemiologen gaat dinsdagmiddag het cruiseschip Hondius inspecteren. "Dit zal helpen bij beslissingen over de repatriëringsprocessen en de route van het schip", meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid na overleg met de Wereldgezondheidsorganisatie.

27 minuten geleden
Splinter Chabot focust op hoop in 5 mei-lezing, ondanks verruwing

UTRECHT (ANP) - Valt er vandaag écht iets te vieren? Die vraag stond centraal in de 5 meilezing die schrijver en presentator Splinter Chabot dinsdag uitsprak in de Domkerk in Utrecht. Volgens Chabot nemen donkerte, verharding en verruwing in onze samenleving en in de wereld verder toe. Ook vraagt hij zich af hoe vrij mensen zijn als ze voorzichtig moeten zijn met het ophangen van een regenboogvlag of Palestijnse vlag en hoeveel vrijheid er is als uit onderzoek blijkt dat het antisemitisme toeneemt.

2 uur geleden
WHO: virus heeft zich misschien verspreid aan boord van schip

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) denkt dat aan boord van het Nederlandse schip Hondius mensen elkaar kunnen hebben aangestoken met het hantavirus. Dat zou ook gebeurd kunnen zijn met het Nederlandse echtpaar dat is overleden, zei een deskundige van de WHO. Het staat nog niet vast; de WHO "werkt met die aanname". Het schip vaart volgens de WHO richting de Canarische Eilanden.

2 uur geleden
Alle demonstranten dodenherdenking weer op vrije voeten

AMSTERDAM (ANP) - Alle dertien demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Dat meldt de politie dinsdag. De groep wordt verdacht van het overtreden van de wet openbare manifestaties, zo werd eerder bekendgemaakt.

5 uur geleden
Nederland geeft overtollige gevangenisbussen aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Twintig Nederlandse gevangenisbussen krijgen een tweede leven in Oekraïne. Het gevangeniswezen in het Oost-Europese land staat door de oorlog met Rusland onder druk en heeft de voertuigen nodig om het werk te blijven uitvoeren. Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) heeft de eerste vier bussen in Lviv overgedragen.

5 uur geleden
Minder dan 5 procent van Nederlanders heeft bevrijding meegemaakt

DEN HAAG (ANP) - Ruim 800.000 mensen in Nederland die nu nog leven, maakten het einde van de Tweede Wereldoorlog mee. Dat is minder dan 5 procent van de bevolking, blijkt uit een analyse van het ANP op basis van cijfers van het CBS.

7 uur geleden
WHO: mogelijk zeven gevallen hantavirus op cruiseschip

GENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.

11 uur geleden