Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VAE kondigen klimaatfonds van 30 miljard dollar aan

VAE kondigen klimaatfonds van 30 miljard dollar aan

DUBAI (ANP/AFP) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben een nieuw klimaatfonds aangekondigd van 30 miljard dollar. Dat geld, afkomstig uit het bedrijfsleven, is bedoeld voor investeringen in klimaatprojecten in ontwikkelingslanden.

Volgens de VAE, op dit moment gastheer van klimaattop COP28, jaagt het fonds tot 2030 investeringen in klimaatmaatregelen aan van zo'n 250 miljard dollar.

COP28-voorzitter Sultan Al-Jaber wordt ook de voorzitter van het klimaatfonds, dat de naam Alterra krijg. Het doel van het fonds is om een "eerlijker systeem voor klimaatfinanciering te creëren, met de nadruk op betere toegang tot financiële middelen in het mondiale Zuiden". Vermogensbeheerder BlackRock, TPG en Brookfield zijn partners van het fonds.

De keuze voor de VAE als gastheer voor COP28 kreeg kritiek, omdat het land veel geld verdient met de verkoop van olie. Daarbij was de keuze voor Al-Jaber als voorzitter ook controversieel, omdat hij topman is van het staatsoliebedrijf ADNOC.

Meer uit Financieel

Anthropic vraagt hof VS om herziening uitspraak veiligheidsrisico

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic heeft het federale hof van beroep in de Verenigde Staten gevraagd om de uitspraak te herzien, waarin het AI-bedrijf werd aangemerkt als een risico voor de Amerikaanse nationale veiligheid. Het hof oordeelde op 25 september dat het Amerikaanse ministerie van Defensie het bedrijf achter chatbot Claude mag uitsluiten van opdrachten, omdat het een nationaal veiligheidsrisico zou vormen.

1 uur geleden
Trump: grootschalige grondstofwinning in Groenland gaat van start

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan beginnen met het op grote schaal winnen van grondstoffen in Groenland. Dat zegt president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

1 uur geleden
IMF: meer nodig dan groei om staatsschuld VS terug te dringen

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei in de Verenigde Staten kan de oplopende staatsschuld en het begrotingstekort van het land niet snel genoeg terugdringen. Daarom zijn aanvullende maatregelen nodig, heeft Kristalina Georgieva, directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), woensdag gezegd.

1 uur geleden
ASML profiteert van AI-investeringen en scherpt verwachtingen aan

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML heeft zijn omzet en winst afgelopen kwartaal weer verder opgevoerd. Daarbij is de omzetverwachting voor het hele jaar aangescherpt. Volgens topman Christophe Fouquet profiteerde de Veldhovense onderneming wederom van de almaar toenemende investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie (AI). Er is zelfs zoveel vraag naar apparatuur van ASML dat de capaciteit van het bedrijf eigenlijk tekortschiet.

2 uur geleden
IMF ziet steeds grotere dreiging cyberaanvallen, ook in Nederland

BANGKOK (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwt voor toenemende dreiging van cyberaanvallen. Volgens de Nederlandse IMF-bestuurder Marnix van Rij kunnen die ook in Nederland voor grote ontwrichting zorgen. "Wat dacht je van de Rotterdamse haven?", geeft hij in gesprek met het ANP als voorbeeld van een mogelijk doelwit.

2 uur geleden
Trump: Taiwan gaat miljarden investeren in gasproject Alaska

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Taiwan heeft volgens de Amerikaanse president Donald Trump toegezegd de komende twintig jaar 30 procent van het gas af te nemen uit een groot energieproject in Alaska. Het land zou daarnaast 4,4 miljard dollar (3,9 miljard euro) investeren in het project. Trump maakte de afspraken dinsdag bekend tijdens een campagnebijeenkomst in Alaska. Het Taiwanese ministerie van Economie heeft de geplande investering woensdag bevestigd.

3 uur geleden
FT: Bank of America krijgt boete van 1,2 miljard dollar in VS

NEW YORK (ANP) - Bank of America krijgt een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Dat meldt zakenkrant Financial Times. De bank zou volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën verdachte transacties ter waarde van 5 miljard dollar niet op de juiste manier hebben gemeld.

10 uur geleden