VAE en OPEC+ koersen op compromis over olieproductie
ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben een voorlopig compromis gesloten met oliekartel OPEC en zijn bondgenoten (OPEC+) over de olieproductie. Dat zei een afgevaardigde van de OPEC tegen persbureau Bloomberg. De VAE zouden daarbij meer olie mogen produceren dan nu het geval is.
Het voorstel moet worden goedgekeurd door alle leden van de OPEC+, zoals de alliantie van het oliekartel met landen als Rusland en Kazachstan wordt genoemd. Een overeenkomst bij de OPEC+ over de productie liep onlangs stuk door weerstand van de VAE, omdat die vonden dat hun huidige productiequotum te laag is en zou moeten worden verhoogd. Nu zou er spoedig een nieuwe vergadering gepland moeten worden om dit voorstel te bespreken.
Met het compromis wordt de nieuwe basis voor de productie van de VAE verhoogd naar 3,65 miljoen vaten per dag, van de huidige 3,17 miljoen vaten per dag nu. De VAE zullen een voorstel van Saudi-Arabië om de productiebeperkingen te verlengen tot december 2022 nu wel steunen, aldus de afgevaardigde.
Geleidelijke verhoging
Met de deal zou de weg vrij komen voor een verdere geleidelijke verhoging van de olieproductie door de OPEC+. Door het economisch herstel van de coronacrisis is de vraag naar olie sterk gestegen en zijn de prijzen naar de hoogste niveaus in jaren geklommen. De OPEC+ besloot eerder de productie van olie scherp te verlagen om daarmee de prijzen te stutten, maar is nu bezig deze geleidelijk op te voeren vanwege het herstel van de vraag.
Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) waarschuwde eerder deze week nog dat de prijzen van brandstoffen zoals benzine nog sterker kunnen gaan stijgen door de krapte op de oliemarkt. Volgens het IEA zou dit het economisch herstel kunnen ondermijnen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is dinsdag voor het eerst sinds 2022 boven de 90 euro per megawattuur uitgekomen. Energieprijzen zijn opgelopen sinds het begin van Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran en tegenacties van dat land in het Midden-Oosten.
13 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn gaat klanten waarvan hun bezorgbestelling is geannuleerd door de cyberaanval bij de keten, compenseren met een shoptegoed van 10 euro. Het bedrag wordt automatisch verrekend zodra zij weer een bestelling kunnen plaatsen, heeft de supermarktketen dinsdag bekendgemaakt.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De werkgevers hebben de vakbonden uitgenodigd om de onderhandelingen voor een nieuwe cao voor het streekvervoer te hervatten. Ze zijn bereid terug te komen op hun eerdere voorstellen als er aan enkele voorwaarden wordt voldaan. Een van de eisen is dat er zes weken niet meer wordt gestaakt.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij verschillende supermarkten van Albert Heijn verspreid over het land zijn dinsdag nog veel lege schappen te zien, hebben verslaggevers van het ANP waargenomen. Vooral de schappen groenten en fruit zijn vaak nog behoorlijk leeg. AH zelf zegt al een aantal dagen dat de winkels weer volledig en meerdere keren per dag worden bevoorraad.
44 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP/DPA) - Een storing bij Google Cloud-diensten in het Verenigd Koninkrijk leidt tot grote technische problemen in Europa. Onder meer van de Britse onlinebank Revolut, die ook veel Nederlandse klanten heeft, zijn bepaalde diensten tijdelijk niet beschikbaar.
49 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Met 652 voorstemmers stemde dinsdag bijna het hele Europees Parlement in met regels die ervoor moeten zorgen dat passagiers betere en duidelijke informatie krijgen over hun reis. De regels scheppen met name duidelijkheid over waar reizigers recht op hebben als hun reis geannuleerd wordt als ze hebben geboekt bij een derde partij, zoals een reisbureau of online-boekingsplatform.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Bedrijven hebben op het internationale investeringsforum in Berlijn tot dusver al meer dan 225 miljard euro aan investeringen in Duitsland toegezegd. Dat zei minister van Economische Zaken Katherina Reiche. De investeringstop van bondskanselier Friedrich Merz begon maandag en gaat dinsdag door.
1 uur geleden