Vader Vetter: een coach verrassen kan dus nog
TOKIO (ANP) - Meerkampcoach Ronald Vetter kan het nog amper beseffen: zijn dochter Anouk Vetter won zilver en zijn pupil Emma Oosterwegel brons op de olympische zevenkamp. "Er zijn dingen waarvan je niet durft te dromen en dit is er eentje van. Hoe vaak gebeurt dat, een coach met twee medailles in de atletiek en dan ook nog op de meerkamp. Niet het eenvoudigste nummer’’, zei de trotse vader én coach na alle huldigingen in de catacomben van het Olympisch Stadion.
Zijn gevoel was 'euforisch'. "We hebben het laatste half jaar top getraind. Anouk en Emma trainen altijd samen in mijn groep, waar ook nog een stel jongens bij zit. Met elkaar trainen geeft zo veel winst. Ik heb al veel medailles gewonnen met verschillende atleten, maar deze olympische medailles komen met stip op 1."
Oosterwegel verraste hem het meest. "Ik ben denk ik toch een slechte coach, want zij haalde een veel hoger niveau dan ik had ingeschat. Dat begon al met haar dikke persoonlijke record op de 100 meter horden. Daarna heeft ze heel consistent gescoord, niets fout gedaan. Een coach verrassen kan dus nog."
Verwachtingen
Vetter had vooraf wel verwachtingen over zijn dochter. "We hebben met het begeleidingsteam een lijstje met atleten van wie we zeggen: die moeten we in de gaten houden en mogen we niet uit onze vingers laten glippen. Die krijgen dus een beetje meer zorg. Anouk stond op dat lijstje. Ik wist: als alles bij haar op zijn plaats valt, kan ze meedoen om de medailles. Dat is haar niet verteld, want die druk moet je er niet zo snel opleggen. Wel heb ik tegen haar gezegd dat ze er goed voor staat en met iedereen kan strijden."
En strijden deed ze. Vetter leidde de zevenkamp na de vier onderdelen op de eerste dag en bleef ook na het vijfde onderdeel, het verspringen, aan de leiding. Vervolgens viel ze wat terug bij het speerwerpen en ging de Belgische Nafi Thiam haar voorbij. "Ik merkte bij het speerwerpen dat ze een beetje aan het tutten was en ik was even bang dat dat getut zou doorzetten op de 800 meter. Ik kan als coach vanaf de kant bij alle onderdelen nog redelijk coachen, maar bij de 800 meter is dat niet zo. Succes ermee, veel meer is het niet. Gelukkig zag ik vanaf de tribune dat het helemaal goed kwam. Twee trainingsmaatjes met ieder een olympische medaille; wat een mooi verhaal."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Bente Kerkhoff heeft bij haar debuut op de Olympische Spelen de finale van de massastart bereikt. De 24-jarige schaatsster eindigde als achtste in haar halve finale, waar een plek bij de beste acht nodig was om de eindstrijd te bereiken. De halve finale werd gewonnen door Ayano Sato uit Japan.
4 uur geleden