Vader Vetter: een coach verrassen kan dus nog
TOKIO (ANP) - Meerkampcoach Ronald Vetter kan het nog amper beseffen: zijn dochter Anouk Vetter won zilver en zijn pupil Emma Oosterwegel brons op de olympische zevenkamp. "Er zijn dingen waarvan je niet durft te dromen en dit is er eentje van. Hoe vaak gebeurt dat, een coach met twee medailles in de atletiek en dan ook nog op de meerkamp. Niet het eenvoudigste nummer’’, zei de trotse vader én coach na alle huldigingen in de catacomben van het Olympisch Stadion.
Zijn gevoel was 'euforisch'. "We hebben het laatste half jaar top getraind. Anouk en Emma trainen altijd samen in mijn groep, waar ook nog een stel jongens bij zit. Met elkaar trainen geeft zo veel winst. Ik heb al veel medailles gewonnen met verschillende atleten, maar deze olympische medailles komen met stip op 1."
Oosterwegel verraste hem het meest. "Ik ben denk ik toch een slechte coach, want zij haalde een veel hoger niveau dan ik had ingeschat. Dat begon al met haar dikke persoonlijke record op de 100 meter horden. Daarna heeft ze heel consistent gescoord, niets fout gedaan. Een coach verrassen kan dus nog."
Verwachtingen
Vetter had vooraf wel verwachtingen over zijn dochter. "We hebben met het begeleidingsteam een lijstje met atleten van wie we zeggen: die moeten we in de gaten houden en mogen we niet uit onze vingers laten glippen. Die krijgen dus een beetje meer zorg. Anouk stond op dat lijstje. Ik wist: als alles bij haar op zijn plaats valt, kan ze meedoen om de medailles. Dat is haar niet verteld, want die druk moet je er niet zo snel opleggen. Wel heb ik tegen haar gezegd dat ze er goed voor staat en met iedereen kan strijden."
En strijden deed ze. Vetter leidde de zevenkamp na de vier onderdelen op de eerste dag en bleef ook na het vijfde onderdeel, het verspringen, aan de leiding. Vervolgens viel ze wat terug bij het speerwerpen en ging de Belgische Nafi Thiam haar voorbij. "Ik merkte bij het speerwerpen dat ze een beetje aan het tutten was en ik was even bang dat dat getut zou doorzetten op de 800 meter. Ik kan als coach vanaf de kant bij alle onderdelen nog redelijk coachen, maar bij de 800 meter is dat niet zo. Succes ermee, veel meer is het niet. Gelukkig zag ik vanaf de tribune dat het helemaal goed kwam. Twee trainingsmaatjes met ieder een olympische medaille; wat een mooi verhaal."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
14 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
15 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.
22 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.
1 dag geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
1 dag geleden