Vader Vetter: een coach verrassen kan dus nog
TOKIO (ANP) - Meerkampcoach Ronald Vetter kan het nog amper beseffen: zijn dochter Anouk Vetter won zilver en zijn pupil Emma Oosterwegel brons op de olympische zevenkamp. "Er zijn dingen waarvan je niet durft te dromen en dit is er eentje van. Hoe vaak gebeurt dat, een coach met twee medailles in de atletiek en dan ook nog op de meerkamp. Niet het eenvoudigste nummer’’, zei de trotse vader én coach na alle huldigingen in de catacomben van het Olympisch Stadion.
Zijn gevoel was 'euforisch'. "We hebben het laatste half jaar top getraind. Anouk en Emma trainen altijd samen in mijn groep, waar ook nog een stel jongens bij zit. Met elkaar trainen geeft zo veel winst. Ik heb al veel medailles gewonnen met verschillende atleten, maar deze olympische medailles komen met stip op 1."
Oosterwegel verraste hem het meest. "Ik ben denk ik toch een slechte coach, want zij haalde een veel hoger niveau dan ik had ingeschat. Dat begon al met haar dikke persoonlijke record op de 100 meter horden. Daarna heeft ze heel consistent gescoord, niets fout gedaan. Een coach verrassen kan dus nog."
Verwachtingen
Vetter had vooraf wel verwachtingen over zijn dochter. "We hebben met het begeleidingsteam een lijstje met atleten van wie we zeggen: die moeten we in de gaten houden en mogen we niet uit onze vingers laten glippen. Die krijgen dus een beetje meer zorg. Anouk stond op dat lijstje. Ik wist: als alles bij haar op zijn plaats valt, kan ze meedoen om de medailles. Dat is haar niet verteld, want die druk moet je er niet zo snel opleggen. Wel heb ik tegen haar gezegd dat ze er goed voor staat en met iedereen kan strijden."
En strijden deed ze. Vetter leidde de zevenkamp na de vier onderdelen op de eerste dag en bleef ook na het vijfde onderdeel, het verspringen, aan de leiding. Vervolgens viel ze wat terug bij het speerwerpen en ging de Belgische Nafi Thiam haar voorbij. "Ik merkte bij het speerwerpen dat ze een beetje aan het tutten was en ik was even bang dat dat getut zou doorzetten op de 800 meter. Ik kan als coach vanaf de kant bij alle onderdelen nog redelijk coachen, maar bij de 800 meter is dat niet zo. Succes ermee, veel meer is het niet. Gelukkig zag ik vanaf de tribune dat het helemaal goed kwam. Twee trainingsmaatjes met ieder een olympische medaille; wat een mooi verhaal."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
7 uur geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
10 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
10 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
1 dag geleden