Vader Verstappen kritisch over leegloop bij Red Bull
LONDEN (ANP/RTR) - Jos Verstappen heeft zijn zorgen uitgesproken over het vertrek van enkele belangrijke medewerkers bij Red Bull, de renstal waarvoor zijn zoon Max drie keer wereldkampioen werd de afgelopen jaren. Nadat eerder al bekend werd dat topontwerper Adrian Newey overstapt naar Aston Martin en sportief directeur Jonathan Wheatley koos voor Audi, kwam vorige week naar buiten dat hoofdstrateeg Will Courtenay naar McLaren overstapt.
"Op deze manier kan het niet doorgaan, de boel zal exploderen", meldde Jos Verstappen aan de Engelse krant Daily Mail. "Er is hier spanning terwijl hij op zijn positie blijft", doelde hij op teambaas Christian Horner, die hij al vaker bekritiseerde.
Max Verstappen staat nog steeds aan de leiding in de WK-stand, maar hij heeft al acht grands prix niet meer gewonnen. Met nog zes races te gaan is Lando Norris genaderd tot op 52 punten.
"Ik heb hier steeds voor gewaarschuwd", liet vader Verstappen optekenen door Motorsport.com. "Het team zegt dan: oh, het maakt niet uit, we vinden wel iemand anders (voor die posities). Maar het zijn nu te veel mensen die vertrekken. En Max krijgt er elke keer vragen over en zo. Dus ja, ik denk dat het gewoon niet goed is, wat er nu gebeurt."
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Voetbalclub Ajax krijgt de Meester Kackadorisprijs 2026, heeft de Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) vrijdag bekendgemaakt. De vereniging kent de prijs jaarlijks toe aan een persoon of organisatie die "kwakzalverij bevordert, zonder die zelf te bedrijven". Ajax krijgt de prijs vanwege de sponsorovereenkomst van de voetbalclub met supplementenbedrijf Vitakruid.
3 uur geledenMENTOUGOU (ANP) - BMX'ster Laura Smulders heeft de vijfde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. De Europees kampioene was in het Chinese Mentougou de beste in de finale. Het is de dertigste wereldbekerzege van de 32-jarige Nijmeegse.
6 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de vierde tijd genoteerd in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 zette in zijn Red Bull een tijd van 1.37,785 neer. De Monegask Charles Leclerc (Ferrari) was in het warme Sepang de snelste: 1.37,528.
10 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull 1.37,520. De Nederlander was daarmee ruim sneller dan de Brit George Russell van Mercedes, die met 1.37,903 de tweede tijd in het warme Sepang noteerde.
13 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.
1 dag geledenBEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.
1 dag geleden