Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vader van Taiwans democratie overleden

Vader van Taiwans democratie overleden

TAIPEI (ANP/RTR) - De voormalige Taiwanese president Lee Teng-hui is op 97-jarige leeftijd in de hoofdstad Taipei overleden. Lee Teng-hui was twaalf jaar lang president en geldt als de grondlegger van het meerpartijenstelsel en de open democratie op het eiland. Toen hij in 1996 met een overweldigende meerderheid tot vierde president van Taiwan werd gekozen, was hij de eerste in die functie die op het eiland was geboren.

Hij verzette zich fel tegen aanspraken van de Volksrepubliek China op het eiland en ijverde voor onafhankelijkheid. Hij zei van Taiwan "een land van democratie, vrijheid, mensenrechten en waardigheid" te willen maken. Hij hief de noodtoestand op en ontmantelde het autoritaire stelsel waarmee het eiland door de uit communistisch China gevluchte bewoners werd geregeerd. Op het eiland kreeg hij de bijnaam 'Meneer Democratie'.

Meer uit Buitenland

Kyiv wil voor nieuw gesprek eerst bestandsvoorwaarden Moskou zien

KYIV (ANP) - Oekraïne zegt klaar te zijn voor nieuwe directe gesprekken met Rusland, maar wil dan wel eerst de voorwaarden voor een bestand zien die het Kremlin heeft opgesteld. Moskou stelde voor om maandag nieuwe besprekingen te houden in Istanbul.

29 minuten geleden
Wereldvoedselprogramma meldt doden bij inbraak voedselpunt Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - "Hordes hongerige mensen" hebben woensdagmiddag ingebroken bij een opslagpunt van het Wereldvoedselprogramma (WFP) in de Gazastrook, meldt de VN-organisatie. Daarbij zouden volgens de eerste berichten twee doden zijn gevallen.

32 minuten geleden
Rusland wil maandag in Istanbul nieuw vredesoverleg met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland wil maandag opnieuw met Oekraïne in gesprek over een mogelijk bestand. De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Sergej Lavrov, zei woensdag dat Rusland die datum voorstelt en dat de ontmoeting opnieuw in Istanbul zou kunnen plaatsvinden.

3 uur geleden
Geen visa VS meer voor buitenlanders die Amerikanen 'censureren'

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan geen visa meer verlenen aan buitenlandse functionarissen die berichten van Amerikanen op sociale media zouden "censureren", kondigde minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio aan. Hij zegt de vrijheid van meningsuiting te willen beschermen en wil niet dat andere landen regels opleggen aan Amerikaanse techbedrijven en socialemediaplatforms.

3 uur geleden
Netanyahu weet zeker dat Hamasleider Mohammed Sinwar is gedood

TEL AVIV (ANP/RTR) - Hamasleider Mohammed Sinwar is op 13 mei gedood bij een Israëlische luchtaanval, zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. De Israëlische regering ging daar al langer van uit, maar Netanyahu zegt er nu bevestiging van te hebben.

6 uur geleden
Zelensky dringt aan op uitnodiging voor NAVO-top in Nederland

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft aangedrongen op een uitnodiging voor de komende NAVO-top in Den Haag. Hij waarschuwde in Berlijn dat het uitsluiten van zijn land een overwinning zou betekenen voor Rusland.

7 uur geleden
Machtigste man Georgië weigert ontmoeting Amerikaanse ambassadeur

TBILISI (ANP) - De Georgische oud-premier en machtigste man van het land, Bidzina Ivanisjvili, heeft vorige week een ontmoeting met de Amerikaanse ambassadeur geweigerd. De gezant wilde een boodschap van de regering van president Donald Trump overbrengen over de te nemen stappen voor herstel van de relatie met de Verenigde Staten.

7 uur geleden