Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vader van meisjes: Van der Poel mag boos zijn, maar niet dit doen

Vader van meisjes: Van der Poel mag boos zijn, maar niet dit doen

SYDNEY (ANP) - De vader van de Australische meisjes die zaterdagavond in een hotel in Sydney werden aangevallen door Mathieu van der Poel, vindt het logisch dat de Nederlandse wielrenner boos was. "Hij had alle recht om boos te zijn. Maar niet om te doen wat hij deed", zegt de vader in Australische media. "Het zijn kleine meisjes en hij is heel groot."

De meiden van 12 en 14 jaar verbleven in hetzelfde hotel en op dezelfde gang als Van der Poel, die in Australië was voor de WK wielrennen. Op de avond voor de wegwedstrijd, waar de Nederlander voor de regenboogtrui wilde gaan, werd Van der Poel wakker gehouden door lawaai op de gang. De meisjes, die met twee andere zussen aan het spelen waren, klopten ook een paar keer op de deur van de kamer waar Van der Poel en zijn vriendin verbleven. De wielrenner trok uiteindelijk de deur open. Hij pakte één meisje bij de arm en schreeuwde tegen de andere. Een van de meiden viel en liep een schaafwond aan haar elleboog op. Van der Poel, die door de politie werd meegenomen naar het bureau en maandag door een Australische rechter werd veroordeeld tot het betalen van een boete van omgerekend 1000 euro, betuigde dinsdag bij terugkeer op het vliegveld van België spijt.

De vader zegt in de krant dat hij afgelopen weekeinde niet in het hotel was. Zijn vrouw verbleef daar wel, samen met een vriendin met eveneens twee dochters. "Kijk, toen ik jong was deed ik ook zulke dingen", zegt hij over het uit de hand gelopen spelletje dat de meisjes op de hotelgang speelden. "De jongste had onlangs corona en dit was hun uitje. Ze waren heel enthousiast, maar toen werden ze een beetje ondeugend. Ik heb tegen ze gezegd dat ook zij in de fout zijn gegaan."

Van der Poel moet zich binnenkort in een gesprek met de teamleiding van zijn werkgever Alpecin-Deceuninck verantwoorden voor wat zich in Australië heeft afgespeeld.

Meer uit Sport

Weggestuurde Britse journalist 'diep teleurgesteld' in Verstappen

SUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.

2 uur geleden
Wielrenner Vernon sprint naar zege ingekorte vierde rit Catalonië

CAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.

3 uur geleden
Transgender Netwerk: 'IOC zwicht voor desinformatie en angst'

DEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".

4 uur geleden
Norris gelooft in veerkracht McLaren: we worden weer de beste

SUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."

4 uur geleden
IOC herintroduceert geslachtsbepaling voor vrouwelijke atleten

LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.

7 uur geleden
Belgische wielerbond dient klacht in tegen klimaatactivist

BRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.

7 uur geleden
Verstappen stuurt bij Grote Prijs Japan Engelse journalist weg

SUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.

12 uur geleden