Vader topatleet Ingebrigtsen beschuldigd van misbruik van zoon
OSLO (ANP/AFP) - De vader en voormalig trainer van de Noorse topatleet Jakob Ingebrigtsen is aangeklaagd voor misbruik van zijn zoon. Tegen de 58-jarige Gjert Ingebrigtsen liep al een onderzoek naar mishandeling van een van zijn andere kinderen.
"De aanklachten zijn zeer ernstig. Ze hebben betrekking op geweld gedurende tien jaar, sinds hij een kleine schooljongen was", zei advocate Mette Yvonne Larsen tegen persbureau AFP. Ingebrigtsen won afgelopen zomer olympisch goud op de 5000 meter. Op die afstand is hij ook tweevoudig wereldkampioen.
Jakob en zijn hardlopende broers Henrik en Filip Ingebrigtsen traden in oktober 2023 naar buiten met een opiniestuk in de Noorse krant Verdens Gang. Daarin beschuldigden ze hun vader van gewelddadig gedrag in hun jeugd. "We zijn opgegroeid met een vader die zeer agressief en controlerend was. Hij gebruikte fysiek geweld en bedreigde ons. We voelen nog steeds ongemak en angst, die we al vanaf onze kindertijd met ons meedragen", schreven de drie atleten, van wie Jakob veruit de beste is. Henrik en Filip behaalden wel Europese titels.
De politie opende een onderzoek naar de aantijgingen en kwam aanvankelijk met één aanklacht. Daar is nu een tweede bijgekomen. De vader heeft tot dusver de beschuldigingen ontkend. Een proces wordt ergens in 2025 verwacht.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
11 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
14 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
17 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
17 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
18 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
1 dag geleden