Vader Jos geloofde er niet meer in voor 'waanzinnige' ontknoping
ABU DHABI (ANP) - Jos Verstappen gebruikte enkele keren het woord "waanzinnig" om de bizarre ontknoping van de Formule 1 te omschrijven. Zijn zoon Max leek verslagen door de snellere Lewis Hamilton, maar door de crash van Nicholas Latifi kreeg de Nederlander in de laatste ronde van de slotrace in Abu Dhabi nog een kans om alsnog zijn concurrent van Mercedes in te halen en met de zege de wereldtitel te veroveren.
"Ik had het niet meer verwacht. Ik dacht, we halen het niet meer. Het leek maar tegen te blijven zitten, zelfs nog toen ze in die safetycar-periode aanvankelijk besloten om de achterblijvers er niet meer tussenuit te halen voor de herstart. Toen dat werd teruggedraaid, hadden we eindelijk een keer geluk. Er was de kans om de race opnieuw te beginnen en je weet; als Max een kans krijgt, dan gaat ie ervoor", aldus vader Verstappen, die meteen na de finish een trui aantrok met de opdruk 'worldchampion'.
De manier waarop de titelstrijd werd beslist, deed Jos Verstappen goed. Het kwam, nadat de safetycar één ronde voor het einde van de baan ging, aan op een direct racegevecht tussen Hamilton en Verstappen. "Tactisch is Mercedes zo sterk. Het was voor ons te hopen dat de safetycar zo snel mogelijk van de baan ging. Gelukkig konden we nog een rondje racen op de zachte banden. Max doet het gewoon."
Verstappen, die zelf jarenlang in de Formule 1 reed en er nooit in slaagde een race te winnen, was "ontzettend blij". "Ik heb als vader heel wat jaren van mijn leven gewijd aan het begeleiden van Max en deze wereldtitel maakt dit het allemaal waard, meer wordt het niet. Dit was het doel waar we al die jaren naar hebben toegewerkt. Ik ben een trotse vader."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
55 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
56 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
9 uur geleden