Vader Jos geloofde er niet meer in voor 'waanzinnige' ontknoping
ABU DHABI (ANP) - Jos Verstappen gebruikte enkele keren het woord "waanzinnig" om de bizarre ontknoping van de Formule 1 te omschrijven. Zijn zoon Max leek verslagen door de snellere Lewis Hamilton, maar door de crash van Nicholas Latifi kreeg de Nederlander in de laatste ronde van de slotrace in Abu Dhabi nog een kans om alsnog zijn concurrent van Mercedes in te halen en met de zege de wereldtitel te veroveren.
"Ik had het niet meer verwacht. Ik dacht, we halen het niet meer. Het leek maar tegen te blijven zitten, zelfs nog toen ze in die safetycar-periode aanvankelijk besloten om de achterblijvers er niet meer tussenuit te halen voor de herstart. Toen dat werd teruggedraaid, hadden we eindelijk een keer geluk. Er was de kans om de race opnieuw te beginnen en je weet; als Max een kans krijgt, dan gaat ie ervoor", aldus vader Verstappen, die meteen na de finish een trui aantrok met de opdruk 'worldchampion'.
De manier waarop de titelstrijd werd beslist, deed Jos Verstappen goed. Het kwam, nadat de safetycar één ronde voor het einde van de baan ging, aan op een direct racegevecht tussen Hamilton en Verstappen. "Tactisch is Mercedes zo sterk. Het was voor ons te hopen dat de safetycar zo snel mogelijk van de baan ging. Gelukkig konden we nog een rondje racen op de zachte banden. Max doet het gewoon."
Verstappen, die zelf jarenlang in de Formule 1 reed en er nooit in slaagde een race te winnen, was "ontzettend blij". "Ik heb als vader heel wat jaren van mijn leven gewijd aan het begeleiden van Max en deze wereldtitel maakt dit het allemaal waard, meer wordt het niet. Dit was het doel waar we al die jaren naar hebben toegewerkt. Ik ben een trotse vader."
Meer uit Sport
RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
13 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
6 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
16 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
18 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
21 uur geleden