Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vader Jos geloofde er niet meer in voor 'waanzinnige' ontknoping

Vader Jos geloofde er niet meer in voor 'waanzinnige' ontknoping

ABU DHABI (ANP) - Jos Verstappen gebruikte enkele keren het woord "waanzinnig" om de bizarre ontknoping van de Formule 1 te omschrijven. Zijn zoon Max leek verslagen door de snellere Lewis Hamilton, maar door de crash van Nicholas Latifi kreeg de Nederlander in de laatste ronde van de slotrace in Abu Dhabi nog een kans om alsnog zijn concurrent van Mercedes in te halen en met de zege de wereldtitel te veroveren.

"Ik had het niet meer verwacht. Ik dacht, we halen het niet meer. Het leek maar tegen te blijven zitten, zelfs nog toen ze in die safetycar-periode aanvankelijk besloten om de achterblijvers er niet meer tussenuit te halen voor de herstart. Toen dat werd teruggedraaid, hadden we eindelijk een keer geluk. Er was de kans om de race opnieuw te beginnen en je weet; als Max een kans krijgt, dan gaat ie ervoor", aldus vader Verstappen, die meteen na de finish een trui aantrok met de opdruk 'worldchampion'.

De manier waarop de titelstrijd werd beslist, deed Jos Verstappen goed. Het kwam, nadat de safetycar één ronde voor het einde van de baan ging, aan op een direct racegevecht tussen Hamilton en Verstappen. "Tactisch is Mercedes zo sterk. Het was voor ons te hopen dat de safetycar zo snel mogelijk van de baan ging. Gelukkig konden we nog een rondje racen op de zachte banden. Max doet het gewoon."

Verstappen, die zelf jarenlang in de Formule 1 reed en er nooit in slaagde een race te winnen, was "ontzettend blij". "Ik heb als vader heel wat jaren van mijn leven gewijd aan het begeleiden van Max en deze wereldtitel maakt dit het allemaal waard, meer wordt het niet. Dit was het doel waar we al die jaren naar hebben toegewerkt. Ik ben een trotse vader."

Meer uit Sport

Xandra Velzeboer draagt medaille ook op aan zus Michelle

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer straalde na haar gouden medaille op de 500 meter bij de Spelen in Milaan. De olympisch kampioene had na afloop van haar race ook oog voor haar jongere zus Michelle, die genoegen moest nemen met de derde plaats in de B-finale. "Zonder haar had ik dit niet gekund. Deze medaille is ook van haar."

52 minuten geleden
Van 't Wout merkte frustratie bij broer Jens richting gouden race

MILAAN (ANP) - Melle van 't Wout merkte dit seizoen frustratie bij zijn jongere broer Jens richting de Olympische Spelen. Dat vertelde de shorttracker na de gouden race op de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Milaan.

3 uur geleden
Van 't Wout voelde 'soort paniek' bij concurrent Dandjinou

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.

11 uur geleden
Xandra Velzeboer had zich gouden race al vaak voorgesteld

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."

11 uur geleden
Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

13 uur geleden
Tennisser Griekspoor in kwartfinale tegen Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.

13 uur geleden
Shorttrackster Xandra Velzeboer wint op Spelen goud op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.

13 uur geleden