Vader Haaland en manager Raiola praten in Barcelona over transfer
DORTMUND (ANP/DPA) - Manager Michael Zorc van Borussia Dortmund heeft kalm gereageerd op de berichtenstroom vanuit Spanje over aanvaller Erling Haaland. De vader van de Noorse topschutter en zaakwaarnemer Mino Raiola arriveerden donderdag op het vliegveld van Barcelona. Volgens Catalaanse media werd het duo opgehaald door een persoonlijke assistent van de nieuwe voorzitter Joan Laporta. Daarna zijn de onderhandelingen geopend over een overgang van Haaland (20) naar de club van trainer Ronald Koeman.
Nog op dezelfde dag vertrok het tweetal echter alweer, naar verluidt naar de hoofdstad om ook met Real Madrid een mogelijke transfer te bespreken. Raiola, die de belangen van vele topspelers behartigt, zou in deze maand ook nog afspraken hebben met Chelsea en Manchester City.
"Vanuit mijn optiek kan er niets op tegen zijn dat beide heren een beetje van de zon aan de Middellandse Zee willen genieten", merkte Zorc laconiek op. "We hebben hier woensdag over gesproken. Ons standpunt is heel duidelijk. Ik weet wat wij willen en daarom sta ik er nu ook heel ontspannen in."
Transfer
Haaland stapte begin 2020 van Red Bull Salzburg over naar Borussia Dortmund. De lange en sterke spits ondertekende een contract tot medio 2024 bij de Duitse club. Een tussentijdse transfer van de trefzekere Noor gaat in elk geval heel veel geld kosten. Haaland heeft een clausule in zijn contract, waardoor hij voor 75 miljoen euro mag vertrekken uit Dortmund. Die contractuele bepaling wordt volgens The Guardian echter pas in de zomer van 2022 rechtsgeldig. Borussia kan daardoor nu nog de hoofdprijs voor hem vragen en denkt daarbij aan een bedrag van tenminste 150 miljoen euro.
Haaland scoorde in veertien duels in de Champions League al twintig keer. Hij is nu al de Noorse recordhouder wat betreft het aantal doelpunten in de Europese koningsklasse.
Meer uit Voetbal
PIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was niet te spreken over het optreden van zijn ploeg in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. De Eindhovenaren ontsnapten aan een nederlaag dankzij een gelijkmaker van invaller Ricardo Pepi in de 93e minuut (1-1).
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft in de Champions League een knappe zege geboekt op Real Madrid. De formatie van trainer Arne Slot was op het eigen Anfield met 1-0 te sterk voor de koploper van Spanje.
3 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV is in het hoofdtoernooi van de Champions League ontsnapt aan een tweede nederlaag. De Eindhovenaren maakten in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de blessuretijd van de tweede helft gelijk. Invaller Ricardo Pepi scoorde in de 93e minuut.
3 uur geledenPRAAG (ANP) - Arsenal is na vier Champions League-duels nog altijd zonder puntenverlies. De koploper van Engeland was in de uitwedstrijd bij Slavia Praag met 3-0 te sterk voor de nummer 1 van Tsjechië.
4 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz voert in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de Champions League geen wijzigingen door in zijn basiselftal. De Eindhovenaren beginnen met dezelfde elf spelers als in het vrijdag met 5-2 gewonnen competitieduel met Fortuna Sittard.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - Yunus Akgün en Ilkay Gündogan van Galatasaray missen woensdag de wedstrijd tegen Ajax in de Champions League. Beide spelers zijn niet fit en daardoor niet opgenomen in de selectie van de kampioen van Turkije.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Aanvaller Désiré Doué van Paris Saint-Germain heeft de Golden Boy Award gekregen, de prestigieuze prijs voor de talentvolste voetballer op de Europese velden. De 20-jarige Franse international is de opvolger van Lamine Yamal van FC Barcelona. Dat meldt initiatiefnemer Tuttosport.
9 uur geleden