Vader gedood gezin voorlopig vast
BREDA (ANP) - De 33-jarige man die wordt verdacht van het doden van vier familieleden in Etten-Leur blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft de rechter-commissaris in Breda vrijdag bepaald. De verdenking luidt vier keer moord, aldus een woordvoerder van het Openbaar Ministerie.
De man is de vader van de twee gedode, jonge kinderen. De andere slachtoffers zijn de moeder van de kinderen en een oma. De vier lichamen werden vorig week zaterdag gevonden in een woning aan de Dasseburcht in Etten-Leur. De man was toen spoorloos.
De politie verspreidde de naam en een foto van de verdachte om hem te vinden. Via Burgernet werd ook een oproep gedaan om naar de man uit te kijken. Hij was zaterdag aan het einde van de middag voor het laatst gezien bij een supermarkt in Etten-Leur.
De beslissende tip kwam dinsdagmiddag. Een voorbijganger meldde de politie dat hij de verdachte zag lopen op een viaduct over de snelweg A58. Een tweede melder bleef doorgeven waar de man was. Zo kon de verdachte worden gearresteerd.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Jongeren in Nederland zijn de afgelopen vier jaar negatiever gaan denken over homoseksualiteit. Dit concluderen het Trimbos-instituut en Universiteit Utrecht in het terugkerende HBSC-onderzoek (Health Behaviour in School-aged Children). Daarin kijken onderzoekers naar het mentale welzijn van jongeren uit het laatste jaar van de basisschool en het voortgezet onderwijs.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) heeft voetbalclub Ajax, BENU-apotheken en Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland genomineerd voor de Meester Kackadorisprijs 2026. Dat is een jaarlijkse ludieke prijs voor organisaties die kwakzalverij zouden bevorderen.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim kijkt met verbazing en afkeuring naar de vele ontslagen in de top van de Amerikaanse krijgsmacht. Dat heeft hij zijn Amerikaanse collega's ook overgebracht. "Ik vind het ongemakkelijk wat daar gebeurt."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de organisatie PersVeilig hebben drie journalisten zich gemeld die stellen te zijn belaagd tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De troepen die de Verenigde Staten mogelijk uit Europa weg willen halen, zouden wel gereserveerd kunnen blijven voor de bescherming van dat continent, oppert Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim. Zo kunnen de NAVO-landen volgens hem voorkomen dat er gaten vallen in hun verdediging tegen Rusland.
5 uur geledenZEVENAAR (ANP) - De drie demonstranten van Extinction Rebellion die zaterdagmiddag met de auto het verkeer op de A12 bij Zevenaar blokkeerden, hebben een nacht op het politiebureau doorgebracht. Ze worden zondagmiddag verhoord, zegt een woordvoerder van de politie.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Paul Haenen stopt na ruim vijftig jaar met de nasynchronisatie van de stem van Sesamstraatpop Bert. Dat maakte de acteur zondagochtend bekend in zijn tv-programma Margreet Dolman Begrijpt 'T op RTL 4.
8 uur geleden