Vader en zoon Woods starten golftoernooi met foutloze ronde
ORLANDO (ANP) - De Amerikaanse golfer Tiger Woods en zijn 12-jarige zoon Charlie hebben op het PNC Championship in Orlando een foutloze openingsronde afgewerkt. 'Team Woods' ging rond in 62 slagen, tien onder het baangemiddelde. Vader en zoon sloegen tien birdies en hoefden geen enkele bogey in te vullen op hun scorekaart.
"Het was te gek", zei de 45-jarige Woods, die tien maanden na zijn zware verkeersongeval in Orlando zijn officieuze rentree maakt in een golftoernooi. Hij kreeg op de eerste hole een staande ovatie van de toeschouwers. "Charlie en ik hadden een geweldige dag. Hij houdt ook van wedstrijden spelen. We hebben veel lol gehad." Woods, winnaar van vijftien majors, sloeg in februari met zijn SUV over de kop. De golfer liep daarbij grote schade op aan zijn rechterbeen. De artsen konden ternauwernood voorkomen dat het been geamputeerd moest worden.
Woods loopt nog moeizaam, zo bleek vrijdag al tijdens een oefenronde met zoon Charlie in Orlando. Hij verplaatste zich in een golfkarretje tussen de holes. Een rentree op de PGA Tour zit er volgens de Amerikaan voorlopig niet in. "Ik ben nog ver verwijderd van waar ik zou moeten zijn om in een echt toernooi uit te komen."
Het PNC Championship is een toernooi voor vaders en hun kinderen. Naast negentien combinaties van vader en zoon doet de Amerikaanse golfster Nelly Korda, de nummer 1 van de wereld bij de vrouwen, mee met haar vader Petr, de oud-toptennisser die in 1998 de Australian Open won. Na de eerste dag staan Stewart Cink en zijn zoon aan kop met 59 slagen. Team Woods deelt de vijfde plaats.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.
51 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
5 uur geledenMONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.
5 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.
13 uur geledenCAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
15 uur geledenSUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."
16 uur geleden