Vader en zoon opgepakt voor veroorzaken bosbrand in Californië
SACRAMENTO (ANP/AFP) - Een vader en zoon zijn opgepakt op verdenking van het veroorzaken van een grote bosbrand in het noorden van de Amerikaanse staat Californië. De zogeheten Caldor-brand begon afgelopen zomer en legde ruim 800 vierkante kilometer in de as.
Ongeveer duizend gebouwen gingen volgens de brandweer in vlammen op bij de bosbrand en vijf mensen raakten gewond. Honderden brandweermannen waren ruim twee maanden bezig om het vuur onder controle te krijgen en duizenden mensen moesten uit het gebied vertrekken. Onder meer South Lake Tahoe, een populaire toeristenplaats, werd bedreigd door de vuurzee.
De verdachten, een 66-jarige man en zijn zoon van 32, worden verdacht van "roekeloze brandstichting" en zitten vast in El Dorado County. In dat gebied woedde een groot deel van de bosbrand. Er is nog geen officiële aanklacht tegen hen ingediend, melden Amerikaanse media.
Volgens de advocaat van de mannen komen de twee uit de regio en zijn ze niet verantwoordelijk voor de bosbrand. Ze zouden die zomer vlammen hebben gespot in het gebied en toen het alarmnummer hebben gebeld. Ook zouden hun huizen en telefoons al een keer zijn doorzocht door de politie, stelt advocaat Mark Reichel tegenover The New York Times.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
11 uur geleden