Vader en zoon opgepakt voor veroorzaken bosbrand in Californië
SACRAMENTO (ANP/AFP) - Een vader en zoon zijn opgepakt op verdenking van het veroorzaken van een grote bosbrand in het noorden van de Amerikaanse staat Californië. De zogeheten Caldor-brand begon afgelopen zomer en legde ruim 800 vierkante kilometer in de as.
Ongeveer duizend gebouwen gingen volgens de brandweer in vlammen op bij de bosbrand en vijf mensen raakten gewond. Honderden brandweermannen waren ruim twee maanden bezig om het vuur onder controle te krijgen en duizenden mensen moesten uit het gebied vertrekken. Onder meer South Lake Tahoe, een populaire toeristenplaats, werd bedreigd door de vuurzee.
De verdachten, een 66-jarige man en zijn zoon van 32, worden verdacht van "roekeloze brandstichting" en zitten vast in El Dorado County. In dat gebied woedde een groot deel van de bosbrand. Er is nog geen officiële aanklacht tegen hen ingediend, melden Amerikaanse media.
Volgens de advocaat van de mannen komen de twee uit de regio en zijn ze niet verantwoordelijk voor de bosbrand. Ze zouden die zomer vlammen hebben gespot in het gebied en toen het alarmnummer hebben gebeld. Ook zouden hun huizen en telefoons al een keer zijn doorzocht door de politie, stelt advocaat Mark Reichel tegenover The New York Times.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Het is een misser van het kabinet-Jetten om dinsdag niet de dialoog met Rusland te hervatten, maar met een steunbetuiging voor Oekraïne te komen. Dat schrijft de Russische ambassade in Nederland op X. In het bericht zegt de ambassade dit signaal "te hebben genoteerd".
14 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft sancties afgekondigd tegen vier commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces. De vier zijn volgens de raad verantwoordelijk voor het plegen van misdaden die tot volkerenmoord gerekend worden. Dat was in oktober, toen de RSF na een lange belegering de stad El-Fasher innam en aan het verkrachten en moorden sloeg. Slachtoffers waren van een bepaalde etnische groep.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - In 2025 zijn 129 journalisten en mensen die in de media werken omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt het Committee to Protect Journalists (CPJ). Volgens deze Amerikaanse non-profit zijn de sterfgevallen voor tweederde toe te schrijven aan Israël.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran "grote leugens" genoemd. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat Trumps claim dat Iran raketten maakt om de VS te kunnen treffen niet waar is.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Chinese premier Li Qiang en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben gezegd dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden. Merz zei aan het begin van zijn bezoek aan China dat Duitsland "grote waarde hecht aan het handhaven en uitbreiden van de intensieve economische relaties".
5 uur geledenWILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.
8 uur geleden