Vader en zoon opgepakt voor veroorzaken bosbrand in Californië
SACRAMENTO (ANP/AFP) - Een vader en zoon zijn opgepakt op verdenking van het veroorzaken van een grote bosbrand in het noorden van de Amerikaanse staat Californië. De zogeheten Caldor-brand begon afgelopen zomer en legde ruim 800 vierkante kilometer in de as.
Ongeveer duizend gebouwen gingen volgens de brandweer in vlammen op bij de bosbrand en vijf mensen raakten gewond. Honderden brandweermannen waren ruim twee maanden bezig om het vuur onder controle te krijgen en duizenden mensen moesten uit het gebied vertrekken. Onder meer South Lake Tahoe, een populaire toeristenplaats, werd bedreigd door de vuurzee.
De verdachten, een 66-jarige man en zijn zoon van 32, worden verdacht van "roekeloze brandstichting" en zitten vast in El Dorado County. In dat gebied woedde een groot deel van de bosbrand. Er is nog geen officiële aanklacht tegen hen ingediend, melden Amerikaanse media.
Volgens de advocaat van de mannen komen de twee uit de regio en zijn ze niet verantwoordelijk voor de bosbrand. Ze zouden die zomer vlammen hebben gespot in het gebied en toen het alarmnummer hebben gebeld. Ook zouden hun huizen en telefoons al een keer zijn doorzocht door de politie, stelt advocaat Mark Reichel tegenover The New York Times.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
10 minuten geledenPARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.
28 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.
2 uur geledenJEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.
2 uur geledenNABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.
3 uur geleden