Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vader en zoon aangehouden voor geweld rond dakdekkers Den Bosch

Vader en zoon aangehouden voor geweld rond dakdekkers Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De politie heeft donderdag een vader (43) en een zoon (22) aangehouden in Den Bosch. De twee zouden de laatste maanden betrokken zijn geweest bij een of meer geweldsincidenten rond dakdekkers in Den Bosch.

Sinds juli waren verschillende huizen en auto's van dakdekkers doelwit van aanslagen met zwaar illegaal vuurwerk. Politie en Openbaar Ministerie meldden eerder er rekening mee te houden dat een aantal aanslagen te maken heeft met een conflict in het criminele milieu.

De politie kreeg informatie dat de twee betrokken waren bij de incidenten. Beiden zijn ze actief in de dakdekkerswereld. Na de aanhouding zijn vijf voertuigen in beslag genomen. Het gaat om bedrijfs- en personenauto's. Ook is een bedrijfsruimte in Vught doorzocht en zijn er gegevensdragers in beslag genomen. Het kan dan gaan om bijvoorbeeld laptops of telefoons.

Meer uit Binnenland

Protest bij GelreDome tegen komst rapper Ye

ARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem is een protest tegen de komst van rapper Ye. De Amerikaanse artiest treedt zaterdagavond op in het stadion. In een speciaal ingericht demonstratievak ter hoogte van ingang Noord worden banners getoond met onder meer waarschuwingen.

17 minuten geleden
Geen noodpaspoorten afgegeven door storing

DEN HAAG (ANP) - Mensen die op reis gaan, kunnen zaterdag geen noodpaspoort krijgen. De Koninklijke Marechaussee kan die niet verstrekken door een landelijke storing. Het is niet bekend wat de oorzaak van de storing is en hoelang het duurt om die te verhelpen.

1 uur geleden
Theatermaakster en politica Agaath Witteman (84) overleden

BREUKELEN (ANP) - Theatermaakster en politica Agaath Witteman is vrijdag op 84-jarige leeftijd overleden. Ze stierf na een kort ziekbed aan de gevolgen van een hersentumor, in het bijzijn van haar familie. Theaterproducent Matthijs Bongertman heeft dat zaterdag namens de familie aan het ANP bevestigd na berichtgeving door de Volkskrant.

2 uur geleden
Meerderheid leden ChristenUnie steunt strengere asielkoers

HARDERWIJK (ANP) - De leden van de ChristenUnie hebben zich op een congres in Harderwijk geschaard achter de strengere asielkoers van de Tweede Kamerfractie. Maar de uitslag van de stemming kon niet verhullen dat een groot deel van de achterban worstelt met de koerswijziging. Een oproep van oud-partijkopstuk Leen van Dijke om "trouw aan de kernwaarden" van de partij te blijven, kreeg ook brede steun.

4 uur geleden
Politie Amsterdam ziet meer geweld van mensen zonder perspectief

AMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.

5 uur geleden
CU-leider Bikker haalt uit naar 'liberale dramagenda' kabinet

HARDERWIJK (ANP) - De ChristenUnie mist bij het kabinet-Jetten de beloofde terughoudendheid in medisch-ethische kwesties, met name rond een onlangs aangenomen wet over het gebruik van embryo's voor wetenschappelijk onderzoek. Dat heeft partijleider Mirjam Bikker gezegd op het congres van de christelijke partij in Harderwijk. "Stop met de liberale dramagenda", zei zij in een toespraak.

6 uur geleden
Marcouch wil met rapper Ye naar Holocaustmuseum

ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.

9 uur geleden