Vader denkt niet dat Djokovic Australian Open speelt
BELGRADO (ANP) - Srdjan Djokovic, de vader van Novak Djokovic, denkt niet dat zijn zoon begin volgend jaar zijn opwachting maakt op de Australian Open. Voor het eerste grandslamtoernooi van het jaar geldt een vaccinatieplicht.
"Onder deze voorwaarden en met deze chantage zal Novak waarschijnlijk niet spelen daar", liet de vader van de nummer 1 in duidelijke taal op de Servische televisie weten. "Natuurlijk wil hij spelen, want hij is een atleet. Maar niet onder deze omstandigheden. Ik zou het niet doen. En hij is mijn zoon, dus vul maar in."
Djokovic liet onlangs op de ATP Finals al doorschemeren dat zijn deelname aan de Australian Open geen uitgemaakte zaak zou zijn. "We zullen zien, we moeten afwachten", zo hield hij zich een week geleden op de vlakte.
Grand slams
Toernooidirecteur Craig Tiley was er echter van overtuigd dat de twintigvoudig grandslamkampioen naar Melbourne zou reizen. "Hij staat op twintig grand slams, net als Rafael Nadal en Roger Federer. Ik verwacht dat een van hen de anderen gaat passeren. Ik denk niet dat Novak die eer aan iemand anders geeft. Een ding staat vast: als hij hier in januari gaat spelen, dan is hij gevaccineerd", zei Tiley onlangs.
Djokovic doet momenteel mee aan de Daviscup Finals. Dat toernooi duurt tot en met zondag. Het nieuwe seizoen vangt op 1 januari aan en de Australian Open begint op maandag 17 januari.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Olympische Spelen de B-finale op de gemengde aflossing gewonnen. Selma Poutsma, Xandra Velzeboer, Teun Boer en Jens van 't Wout noteerden in de Milano Ice Skating Arena met 2.35,537 een olympisch record.
20 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackploeg is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale op de gemengde aflossing. In de halve eindstrijd gleed Xandra Velzeboer onderuit, waardoor het team van bondscoach Niels Kerstholt een plaats bij de eerste twee landen kon vergeten.
58 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag op de Winterspelen een rouwband dragen om slachtoffers van de oorlog met Rusland te herdenken. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) kwam met dit 'compromis' naar buiten nadat de instantie een officieel verzoek van het Oekraïense olympisch comité om een 'herdenkingshelm' te mogen dragen had afgewezen.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zich bij de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finale op de gemengde aflossing. Selma Poutsma, Xandra Velzeboer, Jens van 't Wout en Melle van 't Wout eindigden in de eerste kwartfinale in de Milano Ice Skating Arena als eerste, net voor Italië. De Italianen plaatsten zich ook voor de halve finale.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers beginnen de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen met Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Xandra Velzeboer en Selma Poutsma. Dat blijkt uit de kort voor de start vrijgegeven opstelling.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is goed begonnen aan het olympische shorttracktoernooi. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, bereikte dinsdag zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter.
2 uur geledenDELHI (ANP) - Het Nederlandse cricketteam heeft zijn eerste overwinning geboekt op het WK T20. Het team van bondscoach Ryan Cook versloeg in het Indiase Delhi Namibië. Nederland verloor zaterdag zijn eerste wedstrijd van Pakistan.
2 uur geleden