Vaccinnieuws helpt Japanse beurs vooruit
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is dinsdag opnieuw met winst geëindigd. Beleggers hopen dat het einde van de coronapandemie in zicht is na het positieve nieuws over de effectiviteit van het nieuwe coronavaccin van farmaceut Pfizer. Vooral de bedrijven die zwaar zijn getroffen door de coronacrisis, zoals de luchtvaartmaatschappijen, waren in trek. Veel grote technologiebedrijven, die juist profiteerden van het thuiswerken, stonden daarentegen onder druk.
De Nikkei in Tokio sloot uiteindelijk 0,3 procent hoger op 24.905,59 punten. De Japanse hoofdindex bereikte een dag eerder al het hoogste niveau sinds november 1991, na de overwinning van Joe Biden bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen. De luchtvaartmaatschappijen Japan Airlines en ANA Holdings kregen er respectievelijk ruim 21 procent en dik 18 procent bij. Ook de andere Aziatische luchtvaartmaatschappijen schoten omhoog. In Hongkong klom Cathay Pacific 13 procent en in Sydney won Qantas 8 procent.
De drie grote Japanse spoorwegbedrijven profiteerden eveneens van het positieve vaccinnieuws. East Japan Railway, West Japan Railway en Central Japan Railway stegen tot bijna 16 procent. De Japanse computerspelletjesmaker Nintendo, die zijn verkopen sterk zag stijgen door de pandemie, verloor 4,5 procent. Ook de Japanse techinvesteerder SoftBank (min 4,7 procent) werd lager gezet, ondanks beter dan verwachte kwartaalcijfers.
De andere aandelenbeurzen in de Aziatische regio lieten overwegend kleine winsten zien. De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de min door koersverliezen onder de grote Chinese techbedrijven. De Hang Seng-index in Hongkong won 0,5 procent en in Seoul klom de Kospi 0,2 procent. De Australische All Ordinaries in Sydney steeg 0,7 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
3 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders, waaronder zo'n 1,5 miljoen kinderen.
4 uur geleden