Vaccinnieuws helpt Japanse beurs vooruit
TOKIO (ANP) - De Japanse aandelenbeurs is dinsdag opnieuw met winst geëindigd. Beleggers hopen dat het einde van de coronapandemie in zicht is na het positieve nieuws over de effectiviteit van het nieuwe coronavaccin van farmaceut Pfizer. Vooral de bedrijven die zwaar zijn getroffen door de coronacrisis, zoals de luchtvaartmaatschappijen, waren in trek. Veel grote technologiebedrijven, die juist profiteerden van het thuiswerken, stonden daarentegen onder druk.
De Nikkei in Tokio sloot uiteindelijk 0,3 procent hoger op 24.905,59 punten. De Japanse hoofdindex bereikte een dag eerder al het hoogste niveau sinds november 1991, na de overwinning van Joe Biden bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen. De luchtvaartmaatschappijen Japan Airlines en ANA Holdings kregen er respectievelijk ruim 21 procent en dik 18 procent bij. Ook de andere Aziatische luchtvaartmaatschappijen schoten omhoog. In Hongkong klom Cathay Pacific 13 procent en in Sydney won Qantas 8 procent.
De drie grote Japanse spoorwegbedrijven profiteerden eveneens van het positieve vaccinnieuws. East Japan Railway, West Japan Railway en Central Japan Railway stegen tot bijna 16 procent. De Japanse computerspelletjesmaker Nintendo, die zijn verkopen sterk zag stijgen door de pandemie, verloor 4,5 procent. Ook de Japanse techinvesteerder SoftBank (min 4,7 procent) werd lager gezet, ondanks beter dan verwachte kwartaalcijfers.
De andere aandelenbeurzen in de Aziatische regio lieten overwegend kleine winsten zien. De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de min door koersverliezen onder de grote Chinese techbedrijven. De Hang Seng-index in Hongkong won 0,5 procent en in Seoul klom de Kospi 0,2 procent. De Australische All Ordinaries in Sydney steeg 0,7 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.
31 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lieten woensdag bij de opening geen grote uitslagen zien. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van nieuwe ontwikkelingen in de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de VS en China, die donderdag plaatsvindt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat koopt 70 procent van de aandelen van EPZ, de exploitant van de kerncentrale in het Zeeuwse dorp Borssele. Het doel van de overname is het langer openhouden van de kerncentrale.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - IKEA wil volgend jaar een aantal kleinere winkels in Nederland openen. Dat bevestigt een woordvoerder van de meubelketen na berichtgeving van het AD. In de nieuwe winkels, met het formaat van een supermarkt, zal onder meer servies en verlichting te koop zijn.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.
4 uur geledenKAUB (ANP) - Het waterpeil bij het Duitse Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt deze week tot een zeer laag niveau. De waterstanden in de Rijn in Duitsland zijn weer gezakt door de aanhoudende droogte.
6 uur geleden