'Vaccinnieuws doet ook financiële positie pensioenfondsen goed'
ROTTERDAM (ANP) - De financiële positie van de Nederlandse pensioenfondsen is in november sterk verbeterd, nu optimisme over de komst van coronavaccins voor stijgende beurskoersen heeft gezorgd. Voor iedere euro aan toekomstige verplichtingen hebben pensioenfondsen gemiddeld nu weer een euro in kas, berekende onderzoeksbureau Aon. Daarmee lijken ze volgens de onderzoekers uit de gevarenzone, hoewel december veel onzekerheid met zich meebrengt.
In doorsnee stegen de aandelenbeurzen wereldwijd met 10 procent. Positief vaccinnieuws geeft zicht op een einde aan de economisch schadelijke lockdowns, en beleggers nemen daar vast een voorschot op. Daarnaast stuwde ook de uitslag van de Amerikaanse presidentsverkiezingen de aandelenbeurzen. Pensioenfondsen profiteerden daarnaast van een stijging van de rente in november. Daardoor namen hun verplichtingen de afgelopen maand met 1 procent af.
Deze ontwikkelingen zorgden ervoor dat de dekkingsgraad 100 procent is, wat gelijkstaat aan een euro in kas per euro verplichtingen. In de voorgaande maand was die dekkingsgraad nog 95 procent.
Voor de vraag of pensioenfondsen moeten korten, is ook de gemiddelde dekkingsgraad over de afgelopen twaalf maanden van belang. Die bedraagt nu 95 procent, wat boven de tijdelijk vereiste 90 procent is. Aon waarschuwt dat hier nog een relatief goede maand van voor de coronacrisis bij is inbegrepen. Die valt in december weg uit de berekening. Daardoor is het volgens Aon nog niet zeker of pensioenfondsen bij de jaarwisseling aan de minimumvereisten voldoen om niet te hoeven korten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het aantal stakingen op het werk is in 2025 verder afgenomen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde 23 stakingen, 13 minder dan in 2024. Na de piek van 52 stakingen in 2023, onder meer door de hoge inflatie, komt het aantal nu weer uit op het gemiddelde niveau van deze eeuw.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen van 15 jaar en ouder met een baan tegen minimumloon is in 2025 licht afgenomen ten opzichte van een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging het om 610.000 mensen, ongeveer 6000 minder dan in 2024. Dit komt neer op 6,7 procent van alle werknemers.
24 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
8 uur geledenXIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
11 uur geleden