Vaccinmaker Moderna onderuit op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street zijn donderdag geschrokken van de tegenvallende resultaten van Moderna, de maker van een van de vaccins tegen het coronavirus. Kort na de opening van de beurzen in New York werd het bedrijf 16 procent minder waard. Ook andere ontwikkelaars van coronavaccins daalden in de eerste minuten.
Moderna verlaagde de verwachtingen over opbrengsten uit de verkoop van zijn coronavaccin, dat tot nog toe het enige product is waarmee de Amerikaanse biotechnoloog omzet behaalt. Het bedrijf heeft moeite om de productie op te voeren en ondervindt problemen bij de levering van de vaccins.
Door de tegenvallende cijfers verloren Pfizer, BioNTech en Novavax tot 6,7 procent. Niet alle bedrijven achter coronavaccins kregen zulke harde klappen. Zo zakte farmaceut Johnson & Johnson, dat voor zijn omzet maar beperkt afhankelijk is van het Janssen-vaccin, slechts 0,3 procent.
Gematigd positief
Het algehele sentiment op Wall Street was gematigd positief na de woensdag behaalde records. De Dow-Jonesindex verloor 0,1 procent tot 36.108 punten, maar de brede S&P 500 won 0,1 procent tot 4667 punten. Techbeurs Nasdaq steeg 0,2 procent tot 15.847 punten.
Beleggers reageerden ook op nieuwe cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Het aantal nieuwe uitkeringsaanvragen daalde vorige week tot het laagste niveau sinds de uitbraak van het coronavirus, nu werkgevers minder snel personeel ontslaan wegens tekorten aan geschikte arbeidskrachten. Vrijdag komt de Amerikaanse overheid met een uitgebreid rapport over de werkgelegenheid in het land.
Quelcomm
Er ging ook aandacht uit naar Qualcomm, 's werelds grootste producent van chips van smartphones. Het concern profiteert van de grote vraag naar halfgeleiders en publiceerde bij zijn kwartaalcijfers beter dan verwachte prognoses voor de lopende verslagperiode. Beleggers waren opgetogen en zetten het aandeel 12 procent hoger. Ook voedingsmiddelenproducent Kellogg, onder andere bekend van cornflakes en Pringles-chips, opende de boeken en won 0,4 procent.
Beursexploitant CME, vooral groot in derivatenhandel, ging ruim 2 procent omhoog. Techconcern Google investeert 1 miljard dollar in het bedrijf, schrijft financieel persbureau Dow Jones. De twee bedrijven willen naar verluidt ook samenwerken om belangrijke handelssystemen naar de cloud te verplaatsen en nieuwe functies te ontwikkelen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
4 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
8 uur geleden