Vaccinmaker Moderna onderuit op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street zijn donderdag geschrokken van de tegenvallende resultaten van Moderna, de maker van een van de vaccins tegen het coronavirus. Kort na de opening van de beurzen in New York werd het bedrijf 16 procent minder waard. Ook andere ontwikkelaars van coronavaccins daalden in de eerste minuten.
Moderna verlaagde de verwachtingen over opbrengsten uit de verkoop van zijn coronavaccin, dat tot nog toe het enige product is waarmee de Amerikaanse biotechnoloog omzet behaalt. Het bedrijf heeft moeite om de productie op te voeren en ondervindt problemen bij de levering van de vaccins.
Door de tegenvallende cijfers verloren Pfizer, BioNTech en Novavax tot 6,7 procent. Niet alle bedrijven achter coronavaccins kregen zulke harde klappen. Zo zakte farmaceut Johnson & Johnson, dat voor zijn omzet maar beperkt afhankelijk is van het Janssen-vaccin, slechts 0,3 procent.
Gematigd positief
Het algehele sentiment op Wall Street was gematigd positief na de woensdag behaalde records. De Dow-Jonesindex verloor 0,1 procent tot 36.108 punten, maar de brede S&P 500 won 0,1 procent tot 4667 punten. Techbeurs Nasdaq steeg 0,2 procent tot 15.847 punten.
Beleggers reageerden ook op nieuwe cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Het aantal nieuwe uitkeringsaanvragen daalde vorige week tot het laagste niveau sinds de uitbraak van het coronavirus, nu werkgevers minder snel personeel ontslaan wegens tekorten aan geschikte arbeidskrachten. Vrijdag komt de Amerikaanse overheid met een uitgebreid rapport over de werkgelegenheid in het land.
Quelcomm
Er ging ook aandacht uit naar Qualcomm, 's werelds grootste producent van chips van smartphones. Het concern profiteert van de grote vraag naar halfgeleiders en publiceerde bij zijn kwartaalcijfers beter dan verwachte prognoses voor de lopende verslagperiode. Beleggers waren opgetogen en zetten het aandeel 12 procent hoger. Ook voedingsmiddelenproducent Kellogg, onder andere bekend van cornflakes en Pringles-chips, opende de boeken en won 0,4 procent.
Beursexploitant CME, vooral groot in derivatenhandel, ging ruim 2 procent omhoog. Techconcern Google investeert 1 miljard dollar in het bedrijf, schrijft financieel persbureau Dow Jones. De twee bedrijven willen naar verluidt ook samenwerken om belangrijke handelssystemen naar de cloud te verplaatsen en nieuwe functies te ontwikkelen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe week. De vrees voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten laaide weer op na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran. De VS vielen Iraanse raketlanceerinstallaties bij Larak Island in de Straat van Hormuz aan. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen daardoor flink op.
52 minuten geledenKEULEN (ANP/DPA) - Gamescom, de grootste gamesbeurs ter wereld, trok afgelopen dagen bijna een recordaantal bezoekers. Het evenement dat van woensdag tot en met zondag in Keulen werd gehouden, kreeg 368.000 mensen over de vloer. Dat waren er 11.000 meer dan in 2025, al bleef het net onder het record van 373.000 bezoekers uit 2019, het jaar voor de coronapandemie.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Het vermogen van de topman en medeoprichter van de Chinese webwinkel Shein, Sky Xu, zal bij de beursgang van het bedrijf flink dalen. Het in Singapore gevestigde Shein, bekend om zijn spotgoedkope kleding en andere producten, gaat dinsdag naar de beurs in Hongkong.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De investeringen in technologische vernieuwingen in de financiële sector zijn de eerste zes maanden van dit jaar met 40 procent toegenomen. Tegelijkertijd daalde het aantal deals, wat er volgens adviesbureau KPMG op wijst dat investeerders steeds gerichter hun kapitaal inzetten.
1 uur geledenASHEVILLE (ANP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent wil de G20-landen vragen hun handelsvoorwaarden met China te herzien. In een interview voorafgaand aan een bijeenkomst van ministers van Financiën van de groep van grote economieën in de staat North Carolina zei Bessent dat de huidige golf aan export vanuit China onhoudbaar is, zelfs al verbetert de Amerikaanse directe handelspositie met China "in rap tempo".
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De olieprijzen gingen maandagochtend omhoog door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De Verenigde Staten hebben zondag Iraanse raketlanceerinstallaties aangevallen en Iran heeft onder meer teruggeslagen met aanvallen op Amerikaanse bases in Jordanië. Daarnaast zou een supertanker in de Straat van Hormuz geraakt zijn door een mijn, waardoor brand is ontstaan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Nederlanders maakt zich zorgen over de gevolgen van stijgende brandstofprijzen door de Iranoorlog. Dat blijkt uit een enquête van Kieskompas in samenwerking met het ANP. Ruim 60 procent van de respondenten geeft aan dat ze zich zorgen maken over de effecten van de prijsstijgingen op hun portemonnee.
5 uur geleden