Vaccineren ziekenhuispersoneel van acute zorg bijna klaar
ROTTERDAM (ANP) - Het aantal ingeënte medewerkers in acute zorg bedraagt donderdagavond volgens het Landelijk Netwerk Acute Zorg (LNAZ) 39.000. Dat zijn er vijfhonderd meer dan een dag eerder. Volgens een woordvoerster van het LNAZ wordt vrijdag "het laatste plukje medewerkers" voorzien van het vaccin van de farmaceuten Pfizer-BioNTech tegen het coronavirus.
Op dit moment zijn er zo'n 6000 personen meer ingeënt dan aanvankelijk beraamd. Het ministerie van Volksgezondheid reserveerde 33.000 vaccins voor personeel in de acute covid-zorg, waaronder ic-verpleegkundigen en ambulancepersoneel. Omdat ziekenhuizen zes in plaats van vijf doses uit één flacon haalden en bovendien zuinig omsprongen met de lading, pakte het aantal gevaccineerde personen een stuk hoger uit.
Afgelopen maandag werd de laatste lading vaccins vanuit het landelijk distributiepunt in Oss naar de ziekenhuizen verstuurd. Ontdooid vaccin is maximaal vijf dagen houdbaar en kan na vrijdag dus niet meer worden gebruikt.
Landelijk startschot
De vaccinatie van de sector acute zorg ging vorige week woensdag van start. Het was tevens het landelijk startschot van de vaccinatiecampagne. Sindsdien hebben ook verpleeghuismedewerkers een prik gekregen. Vanaf maandag 18 januari komen de kwetsbare bewoners van verpleeghuizen en instellingen voor mensen met een verstandelijke beperking aan de beurt.
De gezondheidsinspectie zei eerder tevreden te zijn over hoe de ziekenhuizen hun medewerkers in de acute zorg hebben gevaccineerd tegen Covid-19. "Na meerdere bezoeken concludeert de inspectie dat deze vaccinaties zorgvuldig en veilig zijn verlopen", aldus de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ).
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - De bezuinigingen in de langdurige zorg worden uitgesteld tot na 2027, meldt een woordvoerder van minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg). Door binnen het ministerie te schuiven met geld worden in dat jaar bezuinigingen van 170 miljoen euro ongedaan gemaakt. Dat neemt niet weg dat uiteindelijk jaarlijks 1 miljard euro gaat worden bezuinigd op de langdurige zorg.
22 uur geledenDAKAR/KAMPALA (ANP/RTR) - Het aantal ebolapatiënten is in Oeganda gestegen naar acht, volgens het Agentschap voor Volksgezondheid van de Afrikaanse Unie (Africa CDC). Woensdag bevestigden de Oegandese autoriteiten zeven gevallen.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Bestraling is een effectieve behandeling voor kanker, maar het levert ruim acht op de tien patiënten ook klachten op. Vooral vermoeidheid wordt vaak gerapporteerd: ruim de helft van de patiënten heeft daar last van, zo maakt een peiling onder ruim 3800 patiënten die radiotherapie ondergingen duidelijk. Een minderheid van 18 procent zegt geen klachten te ervaren door de behandeling.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Vaccinaties tegen meningokokken B hoeven vooralsnog niet opgenomen te worden in het Rijksvaccinatieprogramma. Dat schrijft de Gezondheidsraad in een advies aan minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS). De raad meent dat de voordelen van het vaccin momenteel niet opwegen tegen de nadelen.
2 dagen geledenAMERSFOORT (ANP) - De maatschappelijke kosten van dementie zijn vorig jaar opgelopen tot naar schatting 31,8 miljard euro. Dat concludeert zorgeconoom Robbert Huijsman van de Erasmus Universiteit in een onderzoek naar de impact van dementie in opdracht van Alzheimer Nederland. In de analyse zijn behalve de directe kosten voor bijvoorbeeld verpleeghuiszorg ook schattingen van de indirecte kosten meegenomen, zoals die van de inzet van mantelzorgers.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Inwoners van Nederland, Caribisch Nederland voorop, zijn onvoldoende beschermd tegen de gezondheidsrisico's die klimaatverandering met zich meebrengt. De Gezondheidsraad (GR) en de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) maken dat duidelijk in een gezamenlijk advies. Groepen die het hardst worden geraakt, moeten als eerste worden geholpen, vinden ze.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis zegt dringend meer middelen nodig te hebben voor de bestrijding van de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo en buurlanden. Daarom is de hulporganisatie een inzameling begonnen via gironummer 7244.
1 week geleden