Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vaccineren jonge kinderen komt op gang in EU

Vaccineren jonge kinderen komt op gang in EU

PRAAG (ANP/DPA/RTR) - In de Europese Unie komt het vaccineren van jonge kinderen op gang. In Tsjechië kunnen ouders sinds maandag een afspraak maken voor kinderen vanaf 5 jaar. Daar maakten volgens minister van Volksgezondheid Adam Vojtech in de ochtend al zo'n 6000 gezinnen gebruik van.

Tsjechië heeft in eerste instantie 300.000 doses van het vaccin van Pfizer/BioNTech besteld voor kinderen. Dat is genoeg om ongeveer een derde van de kinderen tussen 5 en 11 te laten inenten. In het EU-land moeten beide ouders toestemming geven voor zo'n vaccinatie.

Ook in andere delen van Europa worden voorbereidingen getroffen voor het vaccineren van jonge kinderen. Spanje begint daar woensdag mee. Nederland stuurt in de tweede helft van december uitnodigingen aan kinderen van 5 tot en met 11 die medische risico's hebben. Ze lijden bijvoorbeeld aan ernstige astma of hebben een aangeboren hartafwijking. De niet-kwetsbare kinderen in Nederland komen in de tweede helft van januari aan de beurt. Ze krijgen een kleinere dosis dan kinderen van 12 jaar en ouder.

Terughoudend

In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen konden vorige maand al duizenden kinderen terecht voor een coronavaccinatie. Alle beschikbare afspraken waren binnen enkele dagen geboekt. Ook Denemarken begon vorige maand al met het vaccineren van jongere kinderen.

Sommige landen stellen zich terughoudend op. In Frankrijk komen in eerste instantie alleen jonge kinderen in risicogroepen in aanmerking voor een vaccin. Naast overheden zijn ook gezinnen soms terughoudend. Uit peilingen komt in meerdere landen naar voren dat ouders erg verdeeld zijn over het laten vaccineren van hun kinderen.

Meer uit Buitenland

EU en India komen ook defensie- en veiligheidspact overeen

NEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.

27 minuten geleden
Aardverschuiving West-Java kost aan 23 militairen het leven

BANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.

1 uur geleden
Dodental door winterstorm VS loopt verder op

NEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.

2 uur geleden
Bessent: Canadese premier krabbelt terug na uitspraken in Davos

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney heeft in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump afstand genomen van kritische uitspraken die hij vorige week over Trump en de Verenigde Staten deed tijdens het World Economic Forum in Davos. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag.

3 uur geleden
Frans parlement neemt verbod sociale media voor kinderen aan

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.

6 uur geleden
Trump verhoogt importheffingen Zuid-Korea naar 25 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.

6 uur geleden
Bol loopt eerste 800 meter op indoorwedstrijd in Metz

METZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.

6 uur geleden