Vaccineren jonge kinderen komt op gang in EU
PRAAG (ANP/DPA/RTR) - In de Europese Unie komt het vaccineren van jonge kinderen op gang. In Tsjechië kunnen ouders sinds maandag een afspraak maken voor kinderen vanaf 5 jaar. Daar maakten volgens minister van Volksgezondheid Adam Vojtech in de ochtend al zo'n 6000 gezinnen gebruik van.
Tsjechië heeft in eerste instantie 300.000 doses van het vaccin van Pfizer/BioNTech besteld voor kinderen. Dat is genoeg om ongeveer een derde van de kinderen tussen 5 en 11 te laten inenten. In het EU-land moeten beide ouders toestemming geven voor zo'n vaccinatie.
Ook in andere delen van Europa worden voorbereidingen getroffen voor het vaccineren van jonge kinderen. Spanje begint daar woensdag mee. Nederland stuurt in de tweede helft van december uitnodigingen aan kinderen van 5 tot en met 11 die medische risico's hebben. Ze lijden bijvoorbeeld aan ernstige astma of hebben een aangeboren hartafwijking. De niet-kwetsbare kinderen in Nederland komen in de tweede helft van januari aan de beurt. Ze krijgen een kleinere dosis dan kinderen van 12 jaar en ouder.
Terughoudend
In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen konden vorige maand al duizenden kinderen terecht voor een coronavaccinatie. Alle beschikbare afspraken waren binnen enkele dagen geboekt. Ook Denemarken begon vorige maand al met het vaccineren van jongere kinderen.
Sommige landen stellen zich terughoudend op. In Frankrijk komen in eerste instantie alleen jonge kinderen in risicogroepen in aanmerking voor een vaccin. Naast overheden zijn ook gezinnen soms terughoudend. Uit peilingen komt in meerdere landen naar voren dat ouders erg verdeeld zijn over het laten vaccineren van hun kinderen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
56 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
3 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
4 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
4 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
5 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
10 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
10 uur geleden