Vaccincriticus Kennedy spreekt steun uit voor mazelenprik
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy Jr., een bekend vaccincriticus, sprak zondag zijn steun uit voor de mazelenprik. De ziekte verspreidt zich op dit moment in het zuidwesten van het land. Eind februari stierf een ongevaccineerd kind in Texas, het eerste Amerikaanse sterfgeval door de zeer besmettelijke ziekte in tien jaar.
Kennedy, die in februari door de Senaat werd benoemd als minister van Volksgezondheid, bagatelliseerde de groeiende uitbraak eerder door te zeggen dat jaarlijkse uitbraken "niet ongebruikelijk" waren. Maar zondag zei de minister in een opiniestuk dat werd gepubliceerd door Fox News dat hij "zeer bezorgd" was over "de recente uitbraak van mazelen".
"Vaccins beschermen niet alleen individuele kinderen tegen mazelen, maar dragen ook bij aan de immuniteit van de gemeenschap, door degenen te beschermen die om medische redenen niet kunnen worden gevaccineerd", schreef hij. In het stuk schreef hij verder dat "de beslissing om te vaccineren een persoonlijke is" en drong hij er bij alle ouders op aan om "met hun zorgverleners te overleggen om hun opties voor het BMR-vaccin te begrijpen".
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is aangekomen in Venezuela. "Ik ben hier, bij jullie", schrijft de Nobelprijswinnares op X. Ze probeerde de afgelopen maanden vaker om terug te keren, maar volgens internationale media blokkeerden de Verenigde Staten dat.
24 minuten geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaten Luiz Inácio 'Lula' da Silva en Flávio Bolsonaro hebben bij het uitbrengen van hun stem nog een keer een oproep gedaan aan de kiezers om op hen te stemmen. Beiden waarschuwden voor de gevolgen als de ander zondag de verkiezingen zou winnen.
1 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - Bij de vervroegde parlementsverkiezingen in Servië had om 13.00 uur al zo'n 35 procent van de kiezers gestemd. Dat was bij de verkiezingen in 2023 op hetzelfde tijdstip circa 21 procent. Er wordt deze zondag een hoge opkomst verwacht.
2 uur geledenMANILLA (ANP) - Alles wijst er op dit moment op dat Thomas Markle, de vader van Meghan, mogelijk "een zedendelinquent van de ergste soort" is. Dat zegt Jonvic Remulla, de Filipijnse minister van Binnenlandse Zaken, tegen de Britse krant The Guardian. Volgens hem zal een volledig forensisch onderzoek "uitsluitsel geven".
3 uur geledenVADUZ (ANP) - In Liechtenstein is gedemonstreerd tegen het besluit van erfprins Alois om de versoepeling van de abortuswetgeving tegen te houden. Zo'n 250 mensen marcheerden naar het kasteel van Vaduz, de residentie van het Liechtensteinse vorstenhuis.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.
5 uur geledenTRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.
6 uur geleden