Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vaccinaties in Brabant uitgesteld vanwege coronavirus

Vaccinaties in Brabant uitgesteld vanwege coronavirus

TILBURG (ANP) - Twee vaccinatiecampagnes voor Brabantse jongeren worden uitgesteld om eventuele verspreiding van het nieuwe coronavirus op locaties waar de inentingen zouden plaatsvinden te voorkomen. Eind deze maand zouden in de provincie weer vaccinatierondes tegen HPV en meningokokken van start gaan. Die worden verzet.

Meningokokkenvaccinaties worden in elk geval voor 1 juli uitgevoerd. De vaccinatie voor meisjes van 13 jaar tegen het humaan papillomavirus (HPV), dat baarmoederhalskanker kan veroorzaken, is verplaatst naar dit najaar.

De drie Brabantse GGD'en hebben tot het uitstel besloten in overleg met het RIVM en de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). Ze verwijzen ook naar het besluit van de Brabantse burgemeesters die verantwoordelijk zijn voor de veiligheid om evenementen met meer dan duizend deelnemers te verbieden. Dat verbod geldt vooralsnog overigens tot en met 16 maart.

Vaccinaties van jonge kinderen op consultatiebureaus gaan wel gewoon door, benadrukken de GGD'en. Daarbij komen geen grote groepen mensen bij elkaar.

Meer uit Gezond

Farmaceutische industrie bezorgd over Amerikaanse importheffingen

DEN HAAG (ANP) - De farmaceutische industrie in Nederland heeft bezorgd gereageerd op de Amerikaanse importheffingen op geneesmiddelen. Daarmee wordt voor het eerst in dertig jaar getornd aan de internationale afspraak om, in het belang van patiƫnten, op geneesmiddelen geen invoertarieven te heffen.

1 dag geleden
Europese gezondheidsdienst waarschuwt voor ziekmakende muggen

BRUSSEL (ANP) - Recorduitbraken van het westnijlvirus en het chikungunya-virus in Europa lijken het "nieuwe normaal" te worden, waarschuwt de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag. De langere, warmere zomers en mildere winters die worden veroorzaakt door klimaatverandering zijn gunstige omstandigheden voor de muggen die de virussen bij zich dragen.

3 dagen geleden
Voorlopig nog geen toename aantal gevallen mazelen

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe gevallen van mazelen blijft laag. In bijna een maand tijd zijn elf besmettingen vastgesteld, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 week geleden
Ook gegevens van gedetineerden gestolen bij dataroof lab

DEN HAAG (ANP) - Bij de digitale inbraak in een laboratorium zijn ook de medische gegevens van gedetineerden gestolen. Vooralsnog gaat het om 253 mensen, meldt de Dienst Justitiƫle Inrichtingen van het ministerie van Justitie en Veiligheid.

1 week geleden
VS overweegt coronaprik voor jongste kinderen te stoppen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De toestemming voor Pfizer om zijn coronavaccin aan kinderen onder de vijf jaar te geven in de Verenigde Staten wordt mogelijk ingetrokken door de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA. Het middel wordt toegediend aan kinderen van zes maanden tot en met vier jaar.

1 week geleden
Datadiefstal laboratorium betreft vooral gegevens uit 2022-2025

RIJSWIJK (ANP) - Bij de digitale diefstal van data uit een laboratorium in Rijswijk zijn voor zover bekend grotendeels gegevens uit 2022-2025 buitgemaakt. "De exacte periode wordt momenteel onderzocht", laat een woordvoerder van het in de Zuid-Hollandse stad gevestigde Clinical Diagnostics weten.

1 week geleden
Beveiliger: datadiefstal lab treft ook andere zorginstellingen

UTRECHT (ANP) - De digitale inbraak bij een onderzoekslaboratorium in Rijswijk treft niet alleen vrouwen die hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. "Helaas gaat dit datalek verder", meldt de organisatie Z-CERT, die de zorgsector helpt met digitale beveiliging.

1 week geleden