Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vaccinatiecampagne in België van start

Vaccinatiecampagne in België van start

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De vaccinatiecampagne tegen Covid-19 wordt woensdag in België officieel afgetrapt. Tussen woensdag en zondag krijgen in Vlaanderen 6610 bewoners en personeelsleden in 42 woonzorgcentra de eerste dosis van het vaccin toegediend, meldt de taskforce Vaccinatie. Wallonië wil deze week al 11.500 mensen inenten en het Brussels Gewest bijna 4000.

Vorige week, kort nadat de eerste goedgekeurde vaccins van de farmaceuten Pfizer en BioNTech waren vrijgegeven, was de 96-jarige Jos Hermans in Brussel al symbolisch als eerste Belg ingeënt, maar nu begint de nationale vaccinatiecampagne. België krijgt deze maand wekelijks 87.500 doses. Dat aantal wordt in februari opgetrokken naar 100.000 per week.

In de Belgische hoofdstad wachten de autoriteiten niet op de officiële aftrap en begint het vaccineren dinsdag al. Tot en met vrijdag krijgen 3960 bewoners in 53 van de 138 woonzorgcentra een eerste dosis toegediend. Aan het eind van de maand moeten alle bewoners van verpleegtehuizen in Brussel hun eerste dosis hebben ontvangen.

Meer uit Buitenland

Lagere straf Vlaamse leider extreemrechtse club in hoger beroep

GENT (ANP/BELGA) - De voormalige Belgische parlementariër en oprichter van de extreemrechtse Vlaamse jongerenbeweging Schild en Vrienden Dries van Langenhove heeft in hoger beroep een lagere straf gekregen van het gerechtshof in Gent. Van Langenhove werd maart vorig jaar veroordeeld tot één jaar cel wegens racisme en tien maanden voorwaardelijke celstraf voor inbreuk op de wapenwet, samen met een boete van 24.000 euro. Zijn straf is nu verlaagd naar een jaar cel met uitstel, wat betekent dat hij niet direct vast komt te zitten.

17 minuten geleden
Landen sluiten ambassades in Teheran vanwege oorlog met Israël

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen hebben hun ambassades in Teheran gesloten. Australië heeft alle medewerkers opgedragen om Iran te verlaten, omdat de situatie te onveilig is. Slowakije kondigde ook aan de ambassade te sluiten en personeel terug te halen. Onder meer Tsjechië, Portugal en Nieuw-Zeeland troffen vergelijkbare maatregelen. Israël voert al een week zware luchtaanvallen uit op de stad.

1 uur geleden
Luchtaanvallen over en weer tussen Israël en Iran

TEHERAN/TEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran, die vorige week begon met een grootscheepse aanval van Israël, is de tweede week ingegaan met een nacht van luchtaanvallen over en weer. Bij de vijandelijkheden zijn volgens het Human Rights Activists News Agency aan Iraanse zijde tot nu toe 639 doden gevallen, vooral burgers. Israëlische autoriteiten melden "enkele tientallen" burgerdoden.

3 uur geleden
Trump behoudt voorlopig controle over Nationale Garde Californië

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaans hof van beroep heeft donderdag geoordeeld dat president Donald Trump voorlopig de controle over de Nationale Garde van Californië mag behouden. Het hof verlengde daarmee de opschorting van een eerdere uitspraak van een lagere rechter, die had bepaald dat Trump onrechtmatig de Nationale Garde had ingezet in Los Angeles.

3 uur geleden
Zelensky benoemt nieuwe commandant landmacht

KYIV (ANP/AFP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft generaal Gennadi Sjapovalov aangesteld als nieuwe bevelhebber van de landmacht. Zijn voorganger, generaal Michailo Drapati, heeft begin deze maand om ontslag gevraagd. Hij voelt zich verantwoordelijk voor de dood van twaalf soldaten bij een Russische raketaanval op een opleidingscentrum.

11 uur geleden
IAEA meldt bombardement op onderzoeksreactor in aanbouw in Iran

WENEN (ANP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in Iran onder meer de zwaarwateronderzoeksreactor Khondab die in aanbouw is, geraakt volgens het Internationale Atoomenergieagentschap IAEA.

11 uur geleden
NBC: Israëlische luchtafweer minder effectief tegen raketten Iran

NEW YORK (ANP) - De luchtafweer van Israël lijkt steeds minder goed te functioneren. Volgens een Israëlische veiligheidsfunctionaris die nieuwszender NBC heeft gesproken, heeft het land de afgelopen 24 uur 65 procent van de door Iran afgevuurde raketten weten neer te halen. Dat is veel minder dan de 90 procent in de 24 uur daarvoor.

14 uur geleden