Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vaccinatiebewijs mogelijk ook in Nederland beperkt geldig

Vaccinatiebewijs mogelijk ook in Nederland beperkt geldig

DEN HAAG (ANP) - Het vaccinatiebewijs, waarmee mensen een groen vinkje kunnen krijgen in de Coronacheck-app, krijgt mogelijk ook binnen Nederland een geldigheidsdatum. Dat schrijft demissionair coronaminister Hugo de Jonge in een brief aan de Tweede Kamer. Het vaccinatiebewijs blijft mogelijk negen maanden geldig zonder boosterprik.

De Europese Commissie wil zo'n geldigheidsduur voor het internationale coronabewijs invoeren. Dat betekent dat mensen die volledig zijn gevaccineerd na negen maanden geen groen vinkje voor reizen naar het buitenland meer kunnen krijgen als ze hun oppepprik nog niet hebben gehad. Het kabinet steunt het voorstel van de Commissie.

Het vaccinatiebewijs kan op dit moment voor binnenlands gebruik nog niet verlopen zonder boosterprik. "De bescherming tegen transmissie neemt echter af, naarmate de volledige vaccinatie langer geleden is afgerond", zo schrijft De Jonge. Dat wil zeggen dat hoe langer het geleden is dat iemand volledig is gevaccineerd, hoe minder goed de vaccinatie beschermt tegen het oplopen van het virus.

Omikron-variant

Dit geldt nog eens extra voor de mogelijk besmettelijkere Omikron-variant, aldus de minister. Daarom werkt hij aan een geldigheidsduur voor de vaccinatiebewijzen voor binnenlands gebruik. Een coronatoegangsbewijs voor binnenlands gebruik kan verkregen worden op basis van vaccinatie, een negatieve testuitslag of een bewijs van herstel als iemand onlangs het virus heeft gehad.

De minister wil de regels voor de geldigheid van het vaccinatiebewijs in het binnenland zo veel mogelijk gelijk laten lopen met die in Europa. Dat wil zeggen dat de termijn dus mogelijk ook voor het coronatoegangsbewijs negen maanden wordt. Een woordvoerster laat weten dat zo'n geldigheidsduur voor binnenlands gebruik ook niet eerder in zal gaan dan die voor de Europese reispas. In het voorstel van de Europese Commissie wordt gesproken van het ingaan van de nieuwe regels per februari.

Het verkorten van de geldigheid voor vaccinatiebewijzen is voor het coronatoegangsbewijs lastiger dan voor de internationale reispas, stelt De Jonge. Een woordvoerster van het ministerie legt uit dat er in de Coronacheck-app voor binnenlands gebruik op dit moment om privacyredenen heel weinig informatie over mensen is opgenomen. Zo staat niet geregistreerd of iemand een groen vinkje heeft op basis van vaccinatie of bijvoorbeeld op basis van een test. "Dat maakt het lastig om er een geldigheidsduur op te plakken." Dit is volgens haar geen gemakkelijk op te lossen kwestie.

Meer uit Binnenland

Weski haalt uit naar OM: bullshit wat de officier zegt

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski (71) heeft donderdag uitgehaald naar het Openbaar Ministerie in een discussie over het voorlezen van notities uit het dossier. "Wat de officier van justitie nu zegt, is bullshit", zei de voormalige advocate, die aan het begin van de zitting verklaarde te zwijgen. De opmerking kwam Weski te staan op een vermaning van de voorzitter.

56 minuten geleden
Kunstdetective Brand: gestolen gouden helm is gevonden

DEN HAAG (ANP) - Kunstdetective Arthur Brand zegt dat de gestolen Roemeense gouden helm uit het Drents Museum terecht is. Hij heeft dit gehoord in zijn netwerk, maar wil niet zeggen van wie. Brand spreekt van een "fantastisch resultaat". Hij vermoedt dat dit is gelukt via onderhandelingen.

1 uur geleden
OM meldt 'nieuwe ontwikkelingen' over kunstroof Drents Museum

SSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie maakt donderdagmiddag "nieuwe ontwikkelingen" bekend in het onderzoek naar de kunstroof uit het Drents Museum. Om 14.00 uur is in het museum een persbijeenkomst, waar vertegenwoordigers van het OM Noord-Nederland en het Drents Museum de pers te woord staan en het nieuws toelichten.

2 uur geleden
Weski: ik kan mijn geheimhoudingsplicht niet verbreken

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft donderdag aan het begin van haar strafproces gezegd dat zij geen vragen kan en zal beantwoorden van de rechtbank. "Ik kan mijn geheimhoudingsplicht ook nu niet verbreken", aldus Weski. Zij staat terecht op verdenking van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliƫnt Ridouan Taghi.

2 uur geleden
Woning in Soest nagenoeg uitgebrand

SOEST (ANP) - Op de Valeriaanstraat in Soest is in de nacht van woensdag op donderdag een flinke brand uitgebroken in een woning. Het huis is zo zwaar beschadigd dat de bewoners "voorlopig niet terug kunnen naar de woning", aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio Utrecht.

8 uur geleden
Amsterdam verbiedt fatbikes in het Vondelpark vanaf 11 mei

AMSTERDAM (ANP) - Het Vondelpark wordt het eerste gebied in Amsterdam waar niet meer op een fatbike mag worden gereden. Het verbod gaat op 11 mei in. Fatbikebestuurders krijgen twee weken om te wennen. Daarna wordt er gehandhaafd en riskeren ze een boete, meldt de gemeente.

16 uur geleden
KRO-NCRV, Omroep MAX en WNL willen gezamenlijk omroephuis vormen

HILVERSUM (ANP) - Omroepen KRO-NCRV, Omroep MAX en Omroep WNL willen samen een omroephuis gaan vormen. Dat laten de omroepen woensdag weten.

16 uur geleden