Vacature nieuwe burgemeester Utrecht sluit na donderdag
UTRECHT (ANP) - Potentiële nieuwe burgemeesters van Utrecht kunnen alleen donderdag nog solliciteren. De sollicitatietermijn voor een opvolger van Jan van Zanen die naar Den Haag vertrok, sluit vrijdag. Peter den Oudsten neemt Utrecht tijdelijk waar.
Commissaris van de Koning Hans Oosters maakt vanaf vrijdag de balans op. Volgende week laat de provincie onder meer weten hoeveel kandidaten hebben gesolliciteerd en van welke partijen zij zijn.
Oosters gaat vervolgens in gesprek met kandidaten en maakt een voorselectie. Dat gezelschap draagt hij voor aan de vertrouwenscommissie van de gemeenteraad. Die voert hierna gesprekken met de kanshebbers. De raad stuurt uiteindelijk een aanbeveling met twee namen naar minister Kajsa Ollongren van Binnenlandse Zaken.
Op haar voordracht benoemt formeel koning Willem-Alexander wie de eerste burger van de Domstad gaat worden. Utrecht verwacht voor het einde van het jaar een nieuwe burgemeester te hebben.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
10 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
19 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
21 uur geleden