Vacature nieuwe burgemeester Utrecht sluit na donderdag
UTRECHT (ANP) - Potentiële nieuwe burgemeesters van Utrecht kunnen alleen donderdag nog solliciteren. De sollicitatietermijn voor een opvolger van Jan van Zanen die naar Den Haag vertrok, sluit vrijdag. Peter den Oudsten neemt Utrecht tijdelijk waar.
Commissaris van de Koning Hans Oosters maakt vanaf vrijdag de balans op. Volgende week laat de provincie onder meer weten hoeveel kandidaten hebben gesolliciteerd en van welke partijen zij zijn.
Oosters gaat vervolgens in gesprek met kandidaten en maakt een voorselectie. Dat gezelschap draagt hij voor aan de vertrouwenscommissie van de gemeenteraad. Die voert hierna gesprekken met de kanshebbers. De raad stuurt uiteindelijk een aanbeveling met twee namen naar minister Kajsa Ollongren van Binnenlandse Zaken.
Op haar voordracht benoemt formeel koning Willem-Alexander wie de eerste burger van de Domstad gaat worden. Utrecht verwacht voor het einde van het jaar een nieuwe burgemeester te hebben.
Meer uit Binnenland
WEESP (ANP) - Het explosief dat woensdagmiddag bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp werd gevonden, is een 500-ponder, een vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog. Dat meldt een woordvoerder van de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). Het gebied eromheen is afgezet en wordt naar verwachting rond 17.15 uur weer vrijgegeven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeven Nederlandse universiteiten zijn geraakt door een cyberaanval op Instructure, het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas. Koepelorganisatie Universiteiten van Nederland (UNL) meldt dat het gaat om de Universiteit van Amsterdam, de Vrije Universiteit Amsterdam, de Erasmus Universiteit Rotterdam, Tilburg University, de Technische Universiteit Eindhoven, Universiteit Maastricht en Universiteit Twente. De universiteiten meldden eerder woensdag dat Instructure hun heeft laten weten dat hun Canvas-omgevingen zijn getroffen.
2 uur geledenWEESP (ANP) - Bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp is een explosief gevonden. Het gebied eromheen is afgezet, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. NS meldt dat het gaat om een bom uit de Tweede Wereldoorlog die onschadelijk moet worden gemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechter heeft woensdag besloten dat de overheid de overeenkomst met IT-dienstverlener Solvinity mag verlengen. Drie burgers waren naar de rechter gestapt om verlenging te voorkomen, omdat zij zich zorgen maken over de voorgenomen overname van het Nederlandse bedrijf Solvinity door een Amerikaans bedrijf.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Zwolle vier jaar geëist tegen de 35-jarige Sana C., waarvan een jaar voorwaardelijk. De uit Woerden afkomstige vrouw heeft bekend dat zij als medewerkster van de rechtbank in Amsterdam gegevens uit de systemen voor geld heeft verkocht. Daarnaast zou ze een man voor bijna een ton hebben afgeperst, over een periode van twee jaar.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag vier mensen uit Den Haag aangehouden, omdat ze mogelijk hebben gesjoemeld met 8 miljoen euro aan coronasteun. Tijdens de coronacrisis konden werkgevers met wie het slecht ging geld krijgen van de overheid om salarissen door te betalen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip waarop het hantavirus uitbrak, zullen na aankomst op het Spaanse eiland Tenerife worden overgebracht naar hun thuisland als zij geen symptomen hebben. Dat meldt de Spaanse minister van Volksgezondheid.
4 uur geleden