Vacature nieuwe burgemeester Utrecht sluit na donderdag
UTRECHT (ANP) - Potentiële nieuwe burgemeesters van Utrecht kunnen alleen donderdag nog solliciteren. De sollicitatietermijn voor een opvolger van Jan van Zanen die naar Den Haag vertrok, sluit vrijdag. Peter den Oudsten neemt Utrecht tijdelijk waar.
Commissaris van de Koning Hans Oosters maakt vanaf vrijdag de balans op. Volgende week laat de provincie onder meer weten hoeveel kandidaten hebben gesolliciteerd en van welke partijen zij zijn.
Oosters gaat vervolgens in gesprek met kandidaten en maakt een voorselectie. Dat gezelschap draagt hij voor aan de vertrouwenscommissie van de gemeenteraad. Die voert hierna gesprekken met de kanshebbers. De raad stuurt uiteindelijk een aanbeveling met twee namen naar minister Kajsa Ollongren van Binnenlandse Zaken.
Op haar voordracht benoemt formeel koning Willem-Alexander wie de eerste burger van de Domstad gaat worden. Utrecht verwacht voor het einde van het jaar een nieuwe burgemeester te hebben.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdag in Den Haag het Chinees Nieuwjaar gevierd. In Chinatown was een optocht met Chinese leeuwen en draken en vuurwerk. Een woordvoerder schat dat daar zo'n 10.000 mensen op af zijn gekomen. Ook in theater Amare waren activiteiten, die door een paar duizend mensen werden bezocht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n honderd mensen hebben zaterdagmiddag actiegevoerd tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE op de Koekamp in Den Haag. Dat zegt een Dolle Mina ter plaatse. De actie werd door onder meer de Dolle Mina's Den Haag georganiseerd. In de aankondiging van de actie werden de door ICE doodgeschoten Amerikanen en gearresteerde kinderen aangehaald. "Ver-van-ons-bed-show? Nee!"
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft charges uitgevoerd en wapenstokken gebruikt tijdens een ingreep bij een demonstratie in Den Haag tegen een geplande huisvestingslocatie aan de Sportlaan in de Vogelwijk, ziet een ANP-verslaggever. Toen tientallen overgebleven demonstranten weigerden te vertrekken na een vorderingsbevel, heeft de politie de straat leeggeveegd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is onrustig in de Haagse Vogelwijk door een demonstratie tegen de komst van een locatie waar 750 personen, waaronder asielzoekers, jongeren en dakloze gezinnen, komen te wonen. Dat moet gaan gebeuren in het oude HagaZiekenhuis aan de Sportlaan. Een ANP-verslaggever ziet dat zo'n tweehonderd boze demonstranten zich voor het gebouw aan de Sportlaan hebben verzameld.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het werk van Rob Jetten als formateur zit erop. De politiek leider van D66 heeft zaterdag zijn eindverslag overhandigd aan Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Maandag wordt hij beëdigd als minister-president.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
22 uur geleden