'Vaak te veel giftig gas in containerladingen'
ROTTERDAM (ANP) - In containers met bijvoorbeeld schoenen en elektronica uit Azië die in Rotterdam aankomen, zit geregeld een te hoge concentratie giftig gas. De havenmedewerkers worden daaraan blootgesteld als ze de containers openen. De directeur van Gasmeetstation bevestigt berichtgeving daarover in het AD. Kankerverwekkende stoffen die worden gebruikt tijdens het productieproces zouden zo langzamerhand echt moeten worden vervangen, stelt Leo Roderkerken.
Het zou gaan om zeker 10 procent van de 7,5 miljoen containers die jaarlijks Rotterdam binnenkomen, stelt Gasmeetstation dat gassen meet en scheepsladingen ontgast. Veel producten wasemen zelf giftige gassen uit, zoals bijvoorbeeld schoenen waar lijm inzit, maar ook witgoed en kersthuisjes en verpakkingsmaterialen. Als een nauwelijks geventileerde container dagenlang in de felle zon staat, kan de temperatuur binnen stijgen tot 60 graden Celsius, wat gasvorming kan veroorzaken. Verder zijn er ladingen zoals graan en rijst die juist met gas worden behandeld om ongedierte te doden.
Gasmeetstation maar ook EWS Group (dat eveneens onder meer gasmetingen doet) komen met hun waarschuwing nadat recent een binnenvaartechtpaar in het ziekenhuis was beland door blootstelling aan een met rattengif behandelde lading veevoer.
Meer uit Binnenland
PEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.
7 uur geledenASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
16 uur geledenGEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
21 uur geleden