Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vaak problemen bij aanvragen hulpmiddelen door verpleegkundigen

Vaak problemen bij aanvragen hulpmiddelen door verpleegkundigen

UTRECHT (ANP) - Ruim twee derde van de verpleegkundigen en verzorgenden ervaart minstens elke maand wel problemen bij het bestellen van hulpmiddelen, zoals blaaskatheters, verbandmiddelen en naalden. Zelfs bij spoedbestellingen wacht ruim de helft van deze zorgverleners gemiddeld meer dan twaalf uur op een product. Dat zegt de beroepsvereniging van verpleegkundigen en verzorgenden V&VN op basis van een peiling waaraan bijna 5000 leden deelnamen.

"Het is niet alleen heel onwenselijk voor patiënten en cliënten, het levert ook morele stress op bij zorgprofessionals. Het is daarom noodzakelijk dat er meteen maatregelen worden genomen, zoals een landelijke spoedlijn en een centraal meldpunt", zegt V&VN-bestuurder Jaap Kappert.

De meeste problemen ontstaan door moeizaam contact met de leverancier. Ook is er vaak onduidelijkheid over welke leverancier afspraken heeft met de zorgverzekeraar van de patiënt of cliënt in kwestie. Sommige spullen zijn soms ook gewoon niet leverbaar en ook wordt er weleens wat anders bezorgd dan is besteld. Ook kan een benodigde handtekening weleens lastig te krijgen zijn.

"We hebben vaak te maken met mensen die heel kwetsbaar zijn of zelfs in de laatste fase van hun leven. Zij kunnen niet wachten op een bepaald hulpmiddel", zegt Kappert over een deel van de gedupeerde patiënten. "Hoe langer het duurt, hoe meer ze lijden." Hij stelt daarom voor om een box met hulpmiddelen speciaal voor cliënten en patiënten in de laatste fase van hun leven overal en eenvoudig beschikbaar te maken. Deze wordt nu door enkele zorgverzekeraars vergoed, aldus V&VN.

Meer uit Gezond

Jeugdzorg blij met compensatie gemeenten en schrappen bezuiniging

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt 728 miljoen euro uit om gemeenten te compenseren voor de te hoge kosten die ze hebben gemaakt voor de jeugdzorg, en daar is Jeugdzorg Nederland blij mee. Het besluit "zorgt voor tijdelijke financiële rust in de sector", zegt de brancheorganisatie.

7 uur geleden
Inspectie wil dat kinderhartcentra beter samenwerken

UTRECHT (ANP) - De samenwerking tussen de vier ziekenhuizen die kinderen met aangeboren hartafwijkingen behandelen, moet beter. De centra hebben daar afspraken over gemaakt, maar er zit "te weinig voortgang in de uitvoering", oordeelt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ).

9 uur geleden
Gevaarlijke schimmel verspreidt zich in Europese ziekenhuizen

SOLNA (ANP) - In Europese ziekenhuizen gaat een gevaarlijke schimmel rond, de Candidozyma auris. Het aantal gevallen neemt snel toe, en in sommige landen kunnen de autoriteiten de verspreiding niet goed meer bijhouden, waarschuwt de Europese gezondheidsdienst ECDC donderdag.

5 dagen geleden
Gezondheidsdiensten zien gevaarlijke 'THC-vapes' met stof uit lab

AMSTERDAM (ANP) - Hulpverleners signaleren dat in het illegale circuit wegwerpvapes worden verkocht als 'THC-vapes', maar in werkelijkheid synthetische stoffen uit een lab bevatten die de werkzame stof uit cannabis nabootsen. "Deze stoffen kunnen sterker en langer werken en soms leiden tot ernstige gezondheidsklachten", schrijven verslavingskliniek Jellinek en GGD Amsterdam in een bericht aan professionals die met jongeren werken. Meerdere jongeren zijn de afgelopen tijd onwel geworden door dit soort vapes en hadden medische zorg nodig, bevestigt een woordvoerster van Jellinek.

5 dagen geleden
Zorginspectie mag vrijstelling geven voor importeren medicijnen

UTRECHT (ANP) - Bij een ernstig tekort van een medicijn kan de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) voortaan een vrijstelling geven om dat middel uit het buitenland te halen. Dat moet patiënten helpen om het medicijn te kunnen blijven gebruiken.

1 week geleden
Diëtisten waarschuwen voor infusen met vitaminen

AMERSFOORT (ANP) - Steeds meer mensen nemen een infuus met vitamine, maar dit kan schadelijk zijn voor de gezondheid, waarschuwt de Nederlandse Vereniging van Diëtisten (NVD). Mensen die langdurig te veel vitamines binnenkrijgen, kunnen onder meer schade aan lever en nieren, gevoelloosheid in handen en voeten en hoofdpijn oplopen.

1 week geleden
Meeste partijen willen een vorm van mondzorg terug in basispakket

DEN HAAG (ANP) - De meeste partijen willen een vorm van mondzorg terug in het basispakket. Dat blijkt uit een vergelijking van de verkiezingsprogramma's van partijen die op dit moment in de Tweede Kamer zitten. De plannen variëren van een gratis jaarlijkse tandartscontrole tot het vergoeden van alle mondzorg.

1 week geleden