Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UZ Gent kan niet starten met vaccinatie door vertraging Pfizer

UZ Gent kan niet starten met vaccinatie door vertraging Pfizer

GENT (ANP) - Het Universitair Ziekenhuis in Gent (UZ Gent) kan zaterdag nog niet starten met de vaccinatie van ziekenhuispersoneel. Dit komt door het nieuws over de vertraagde leveringen van het vaccin van Pfizer en BioNTech, meldt het ziekenhuis.

"We vinden het bijzonder jammer", aldus het Gentse ziekenhuis, "in de eerste plaats voor de 24 verpleegkundigen en artsen, maar ook voor alle andere zorgverleners in de ziekenhuizen."

Er zouden ruim 37.000 vaccins beschikbaar worden gesteld om te beginnen aan een vaccinatiecampagne bij het ziekenhuispersoneel. Die zouden de eerste beroepsgroep in België zijn om, na de bewoners en medewerkers van woonzorgcentra, in aanmerking te komen voor vaccinatie.

Vrijdag werd echter duidelijk dat vaccinproducent niet in staat is om de beloofde leveringen te garanderen. Dat zorgt ervoor dat de nieuwe fase in de vaccinatiecampagne wordt opgeschort. "We hebben deze avond het nieuws vernomen dat de leveringen van Pfizer vertraging oplopen, waardoor het onduidelijk is hoeveel vaccins er overblijven voor de ziekenhuizen en eerstelijnszorg", zegt een woordvoerder. "We hebben daarom besloten om de geplande vaccinatie van zaterdagochtend uit te stellen. We zijn solidair met onze collega's van de andere ziekenhuizen en wachten op het quotum van de overheid. We staan te popelen om de eerste vaccins toe te dienen."

Pfizer kondigde vrijdag aan eind januari en begin februari tijdelijk wat minder vaccins te kunnen leveren, omdat de labels moeten worden aangepast en omdat de fabriek in het Belgische Puurs wordt uitgebreid.

Vaccinatiestrategie

Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) weet nog niet wat de tijdelijke dip in de levering van het vaccin van Pfizer/BioNTech betekent voor de vaccinatiestrategie in Nederland, aldus een woordvoerster vrijdag. Ook het ministerie van Volksgezondheid weet op dit moment niet of en wat voor gevolgen dit heeft voor Nederland. Daarover wordt overleg gevoerd met Pfizer, liet een woordvoerster van het departement weten.

Het aanpassen van de labels en het uitbreiden van de fabriek levert Pfizer uiteindelijk meer op dan de 2,2 miljoen vaccins die in het eerste kwartaal al voorzien waren voor Nederland alleen. Hoeveel meer is nog niet goed te zeggen. Een woordvoerder van de Nederlandse vestiging van het bedrijf verwacht dat er eind februari of begin maart al een "aanzienlijke verhoging van de beschikbare doses" zal zijn.

De vaccins die bedoeld waren voor het UZ Gent en al ontdooid waren, zullen toegediend worden in de woonzorgcentra die zaterdag worden geleverd.

Meer uit Buitenland

Zelensky: delegaties spreken deze week verder over vredesplan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.

1 uur geleden
VS onderzoeken asielaanvragen die zijn goedgekeurd onder Biden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.

2 uur geleden
Louvre verhoogt toegangsprijs voor niet-Europeanen

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.

2 uur geleden
EU-buitenlandministers roepen Israël op Palestijnen te beschermen

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.

3 uur geleden
Poetin verdedigt Amerikaanse gezant Witkoff

BISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.

4 uur geleden
Verdachte schietpartij Washington reed door hele VS

WASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.

4 uur geleden
Man opgepakt in verband met aanslag op synagoge in Manchester

MANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.

5 uur geleden