Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UWV zet zich schrap voor toename WW-uitkeringen

UWV zet zich schrap voor toename WW-uitkeringen

AMSTERDAM (ANP) - Om de toename van het aantal werkloosheidsuitkeringen door de coronacrisis te kunnen verwerken de aankomende tijd, trekt het UWV in hoog tempo nieuwe medewerkers aan. De organisatie zoekt vijfhonderd uitkeringsdeskundigen en vijftig 'adviseurs werk'.

Een uitkeringsdeskundige beoordeelt aanvragen voor een WW-uitkering; een 'adviseur werk' begeleidt mensen in de WW naar een nieuwe baan via persoonlijke gesprekken, trainingen en online hulp. Het UWV neemt al sinds maart extra medewerkers aan. In totaal zijn al 650 uitkeringsdeskundigen en adviseurs geworven en opgeleid, aldus het UWV. Voor 2021 verwacht de uitkeringsinstantie nog meer mensen aan te nemen.

Hoofd Arbeidsmarktinformatie- en advies van het UWV, Rob Witjes, verwacht dat de werkloosheid deze winter flink kan oplopen. "Onze prognose is dat in de eerste helft van 2021 het aantal WW-uitkeringen zal oplopen tot 400.000. Dat is een toename van 100.000, er zijn nu rond de 300.000 WW’ers."

Nog pijnlijker

Het Centraal Planbureau (CPB) publiceerde na Prinsjesdag al in zijn Macro Economische Verkenning 2021 dat bij een "tweedegolfscenario" de werkloosheid in 2021 zelfs kan oplopen richting 10 procent, wat neerkomt op ruim 900.000 mensen. In februari van dit jaar was 2,9 procent van de beroepsbevolking werkloos.

Witjes: "Zo’n tweede dreun zal nog pijnlijker zijn. Afgelopen voorjaar werd duidelijk dat vooral jongeren, zzp’ers en flexwerkers hun baan verloren. Vanaf september vond een deel van hen weer werk. Als in 2021 nog een ontslaggolf komt, geeft dat veel onzekerheid, met name bij deze kwetsbare groepen."

Reorganisaties

Witjes wijst ook op de mogelijkheid van een toename van reorganisaties bij bedrijven volgend jaar. "Naast de bekende sectoren zoals de horeca, raakt de economische krimp ook de logistiek, productie en zakelijke dienstverlening. Als de recessie doorzet, is dat voor bedrijven een reden om te reorganiseren. Denk daarbij aan het inkrimpen op stafafdelingen."

Het UWV streeft ernaar om WW’ers actief te begeleiden naar ander werk. "Als het kan zelfs van sector naar sector; in de ict, het onderwijs, en bij technische beroepen zoals monteur, is veel vraag naar medewerkers", aldus Witjes.

Meer uit Financieel

Wall Street gemengd in afwachting van rentebesluit centrale bank

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.

1 uur geleden
Postcode Loterij: jammer dat aantal trekkingen niet omhoog mag

AMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en de VriendenLoterij vinden het jammer dat de Raad van State woensdag heeft geoordeeld dat de loterijen het aantal trekkingen per jaar niet mogen verhogen. Managing director Jonne Arnoldussen van de loterijen, die bij hetzelfde bedrijf horen, noemde de uitkomst "vervelend." Het oordeel beperkt volgens hem niet alleen de loterijen zelf, maar ook het geld dat ze aan goede doelen kunnen geven.

1 uur geleden
Overlast op stations door schoonmaakstaking valt mee, zegt NS

UTRECHT (ANP) - De overlast op stations en in treinen door de staking van schoonmakers valt mee, laat een woordvoerster van NS weten. "Het kan zijn dat reizigers er wat van merken, maar het heeft vooralsnog geen grote problemen opgeleverd", vertelt de woordvoerster.

1 uur geleden
Nederlandse claimzaak tegen Snapchat wordt Europees

ROTTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimzaak tegen het bedrijf achter de app Snapchat wordt Europees. De Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) kondigde in juni een collectieve rechtszaak in Nederland aan tegen Snap, omdat het techbedrijf persoonsgegevens onrechtmatig zou gebruiken en de app een verslavend ontwerp zou hebben gegeven. De claimorganisatie breidt die zaak uit om mensen uit de hele Europese Unie te vertegenwoordigen.

2 uur geleden
Armani benoemt eerste creatief directeur van buiten de familie

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Giorgio Armani heeft Dario Vitale benoemd tot nieuwe creatief directeur. Hij is de eerste ontwerper van buiten de Armani-familie die deze functie bekleedt, zo maakte het bedrijf woensdag bekend.

3 uur geleden
Drukkere treinen en bussen richting Duitsland vanwege Oktoberfest

UTRECHT (ANP) - De komende weken is het drukker in de internationale treinen en bussen richting Duitsland vanwege Oktoberfest. Flixbus en NS Internationaal zien een toename in het aantal boekingen. Oktoberfest begint zaterdag en duurt tot en met zondag 4 oktober.

3 uur geleden
Wereldbank stelt Nobelprijswinnaar aan als hoofdeconoom

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Wereldbank stelt met Michael Kremer een Nobelprijswinnaar aan als hoofdeconoom. De Amerikaan staat bekend als specialist voor onderzoek naar armoedebestrijding en de problemen die daarbij komen kijken.

3 uur geleden