UWV wil snel aan de slag met eindrapport arbeidsongeschiktheid
DEN HAAG (ANP) - Het UWV hoopt snel aan de slag te kunnen met de aanbevelingen uit het eindrapport over het arbeidsongeschiktheidsstelsel dat donderdag is gepresenteerd. Volgens de uitvoeringsinstantie van uitkeringen is het van groot belang dat het huidige stelsel vereenvoudigd wordt. "Door de complexiteit van het huidige stelsel is de uitvoerbaarheid en uitlegbaarheid in het geding gekomen", zegt Johanna Hirscher, lid van de raad van bestuur van UWV.
In het rapport stelt de Onafhankelijke Commissie Toekomst Arbeidsongeschiktheidsstelsel (OCTAS) dat inkomensregelingen voor mensen die arbeidsongeschikt zijn veel eenvoudiger moeten. Met name vroeggehandicapten, mensen die vanaf hun geboorte of jeugd al een beperking hebben en niet (goed) kunnen werken, verdwalen volgens de commissie in een "doolhof aan regelingen".
Het UWV zegt het belangrijk te vinden dat mensen in het nieuwe stelsel worden "gestimuleerd en ondersteund" om weer aan het werk te gaan. Ook staat de instantie achter het voorstel om naar één arbeidsongeschiktheidsregeling toe te werken die voor zowel mensen in loondienst als zelfstandigen geldt. Dat biedt volgens de commissie meer zekerheid aan mensen die een flexibele en onzekere baan hebben.
De varianten die de commissie heeft voorgesteld om het stelsel te verbeteren, worden volgens Hirscher nu verder uitgewerkt door het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, in overleg met het UWV en andere betrokkenen. De bestuurder geeft aan dat behalve het versimpelen van het stelsel het ook belangrijk is dat "de hardheden en knelpunten" uit het systeem verdwijnen. "We willen meer ruimte voor de menselijke maat in onze dienstverlening. Vanzelfsprekend denken we graag met het ministerie en andere betrokken partijen mee over het vervolg om zo kennis en kunde vanuit de uitvoering te betrekken."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben in Rotterdam-Zuid meegedaan aan de stille tocht ter nagedachtenis aan Jahfairel, de 18-jarige jongeman die afgelopen dinsdag werd doodgeschoten in Nijmegen, meldt een ANP-verslaggever. De tocht eindigde met het drie keer roepen van zijn naam en een applaus.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee meldt "extra aandacht" te hebben voor de verdachte van de aanslag in Berlijn. Tijdens de Pride reed zaterdag iemand met een busje in op publiek en hij zou daarna ook op mensen hebben ingestoken. Er viel één dode en er raakten 29 mensen gewond.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het festival Milkshake in Amsterdam wordt zondag om 17.00 uur een minuut stilte gehouden vanwege de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Dat laat een woordvoerder van het evenement weten. "Liefde, zichtbaarheid en solidariteit zullen altijd sterker zijn dan angst", benadrukt de organisatie in een verklaring.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn geen Nederlanders onder de slachtoffers van de aanslag zaterdag in Berlijn. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken zondag begin van de middag.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in het Haagse Zuiderpark een 35-jarige man uit Alphen aan den Rijn aangehouden. Hij wordt verdacht van zware mishandeling. Twee mannen raakten dusdanig gewond dat ze naar het ziekenhuis moesten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De organisatie van de WorldPride in Amsterdam heeft "met grote verslagenheid" kennisgenomen van de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Ze spreekt van tragisch nieuws en betuigt medeleven met "de slachtoffers, hun dierbaren en de gehele LGBTQIA+-gemeenschap in Berlijn".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) wacht voor verdere duiding van de aanslag in Berlijn nadere informatie uit Duitsland af. De NCTV spreekt in een verklaring van een "vreselijke gebeurtenis" en leeft mee met slachtoffers en nabestaanden. "Waar de Pride staat voor tolerantie en vrijheid, eindigt deze in chaos en verdriet."
7 uur geleden