Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UWV: werkgevers vinden soft skills personeel steeds belangrijker

UWV: werkgevers vinden soft skills personeel steeds belangrijker

DEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de werkgevers denkt dat het steeds belangrijker wordt dat personeel behalve over vakkennis beschikt over zogeheten soft skills, zoals probleemoplossend vermogen en digitale en communicatieve vaardigheden. Dat meldt uitkeringsinstantie UWV op basis van onderzoek onder meer dan 4500 werkgevers. Sommige werkgevers werven actief op deze vaardigheden of zetten scholing in om hun huidige personeel te laten bijleren.

Arbeidsmarktadviseur bij het UWV Frank Eskes zegt dat de arbeidsmarkt continu verandert, maar dat het de laatste jaren veel sneller is gegaan door automatisering en digitalisering. "Denk bijvoorbeeld aan automonteurs die nu ook de boordcomputer moeten kunnen repareren, of docenten die werken met laptops in de klas. Omdat het werk verandert, zoeken werkgevers nu ook andere vaardigheden bij werknemers", legt Eskes uit.

47 procent van de werkgevers verwacht dat digitale en vaktechnische vaardigheden steeds belangrijker gaan worden. Dat geldt ook voor andere soft skills, zoals communicatieve vaardigheden en klantgerichtheid. Zo geeft 30 procent van de werkgevers aan personeel te willen werven dat oplossingsgericht kan denken. 29 procent selecteert nieuwe werknemers op communicatieve vaardigheden.

Bijscholen

Huidig personeel moet ook meekunnen in de veranderende werkomgeving, als gevolg van de digitalisering. Ruim negen op de tien werkgevers willen hun medewerkers daarom om- of bijscholen, stelt het UWV. Om voldoende bekwaam personeel in huis te hebben, wil 43 procent van de ondervraagde bedrijven extra personeel aannemen, iets wat volgens het UWV "lastig" kan zijn, gezien de krappe arbeidsmarkt.

Eskes haalt een eerder onderzoek van het UWV aan, waaruit naar voren kwam dat zeven op de tien werkgevers de afgelopen jaren personeel hebben aangenomen dat niet helemaal voldoet aan de functie-eisen. "Werkgevers gaven daarbij aan het belangrijker te vinden dat kandidaten beschikken over de juiste vaardigheden en vakkennis dan dat zij beschikken over specifieke werkervaring en diploma’s."

Meer uit Financieel

Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

4 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

4 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

5 uur geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

5 uur geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

5 uur geleden
Handelsakkoord VS en EU op losse schroeven om kwestie-Groenland

BRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.

5 uur geleden
Britse premier Starmer noemt heffingen Trump helemaal verkeerd

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt het Amerikaanse dreigement om zijn land en andere Europese landen een heffing op te leggen en noemt het "helemaal verkeerd". President Donald Trump wil met een importheffing van 10 procent bereiken dat ze akkoord gaan met de Amerikaanse inlijving van Groenland.

5 uur geleden