UWV verwacht stijging WW-uitkeringen in 2021
AMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV verwacht dat het aantal WW-uitkeringen in 2021 oploopt als gevolg van de coronacrisis. In juli werden er 301.000 uitgekeerd. Dat zouden er zonder de Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid (NOW) een stuk meer zijn geweest, schat het UWV.
In de twaalf maanden tot maart 2020 ontving het UWV gemiddeld ruim 34.000 nieuwe WW-aanvragen per maand. In april steeg dat aantal naar meer dan 100.000 aanvragen. Sinds de start van de NOW is het teruggezakt naar rond de 43.000 per maand.
Met die coronasteun kunnen werkgevers die in de problemen zijn gekomen tot 90 procent van de loonkosten van hun werknemer ontvangen. Daardoor kunnen meer mensen hun baan behouden. Daarom stroomden in de eerste maanden vooral mensen met een tijdelijk contract de WW in, omdat werkgevers terughoudender zijn met verlengen.
Stijging
Ondanks de NOW-regeling verwacht het UWV voor volgend jaar een verdere stijging van de aantallen mensen in de Werkloosheidswet, tot een niveau dat vergelijkbaar is met de werkloosheidspiek na de kredietcrisis. Die kwam eind 2013, begin 2014. Toen waren er 441.000 lopende WW-uitkeringen.
Daarmee zou het effect van de coronacrisis op de Werkloosheidswet een stuk heftiger zijn dan tijdens de kredietcrisis. Toen werd dat aantal pas na vijf jaar bereikt. Het UWV merkt wel op dat het om een prognose gaat, die van veel factoren afhankelijk is.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan om een importheffing in te stellen op polysilicium. Dat melden ingewijden aan Bloomberg en Reuters. Polysilicium is een belangrijke grondstof voor zonnepanelen die in zijn zuiverste vorm ook een grondstof is voor de productie van chips.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag gemengd gesloten. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van onder meer SpaceX en Walt Disney. Daarnaast is hun hoop op een heropening van de Straat van Hormuz toegenomen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten hebben de terrorismesancties tegen de Iraakse luchtvaartmaatschappij Fly Baghdad opgeheven. Die werden in 2024 opgelegd vanwege banden met de Iraanse Revolutionaire Garde. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt woensdag dat Fly Baghdad van de sanctielijst is gehaald.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fietsfabrikant Accell, bekend van merken als Babboe, Batavus en Sparta, blijft kampen met financiële problemen. Het bedrijf meldt woensdag dat voorlopig uitstel van betaling is verleend aan zijn Nederlandse entiteiten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag iets lager geëindigd. Na het slotrecord van een dag eerder verwerkten beleggers opnieuw bedrijfsresultaten, waaronder die van Heineken. De bierbrouwer eindigde bij de winnaars in de hoofdindex.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Webwinkel Bol waarschuwt klanten voor een datalek bij een logistiek partner. Volgens het bedrijf hebben onbevoegden toegang gekregen tot systemen en gegevens van deze partner. Bol benadrukt dat er geen systemen van het bedrijf zelf zijn geraakt. Wel zijn gegevens van klanten mogelijk bekeken of gekopieerd, aldus de webwinkel in een verklaring.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandeelhouders van verfconcern AkzoNobel hebben ingestemd met de geplande fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems. Het bedrijf achter verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens hield hierover woensdag een aandeelhoudersvergadering.
8 uur geleden