Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UWV verwacht forse banenkrimp door coronacrisis

UWV verwacht forse banenkrimp door coronacrisis

AMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV verwacht dat het aantal banen in Nederland dit jaar zal dalen, ondanks de maatregelen die de overheid neemt om zoveel mogelijk banen te behouden. Ook de versoepeling van de coronamaatregelen die het kabinet woensdag aankondigde, verandert niets aan de inschatting van het UWV.

Vooral de uitzendbranche, reisbureaus, de luchtvaart, de horeca en de cultuur-, sport-, recreatie- en sierteeltsector kunnen te maken krijgen met een zeer forse banenkrimp. Het UWV laat weten pas later in het jaar een concrete inschatting te hebben van hoeveel banen er precies verloren gaan.

Ook andere sectoren moeten rekening houden met een groot verlies aan banen in 2020, zoals de metaal- en technologische industrie, non-food detailhandel, autohandel, openbaar vervoer en dienstverlening zoals kappers. In totaal werken 2,4 miljoen werknemers (32 procent) in een sector die te maken heeft met (zeer) grote krimp.

Werkgelegenheid behouden

"Als iemand begin maart werkloos werd, waren er genoeg kansen om snel weer aan het werk te gaan. Dat is in deze tijd al een stuk lastiger", zegt Rob Witjes, hoofd arbeidsmarktinformatie bij UWV. Toch zijn er ook sectoren waar de werkgelegenheid naar verwachting wel toeneemt. Zoals in de zorg, overheid en de post- en koeriersbranche, bij elkaar goed voor 1,8 miljoen werknemers (zo’n 23 procent van de werkgelegenheid).

Om zo veel mogelijk werkgelegenheid te behouden in deze tijd, kunnen werkgevers de Tijdelijke Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid (NOW) aanvragen. Zo’n 114.000 werkgevers hebben volgens het UWV inmiddels een beroep gedaan op de regeling. Van hen hebben er al 104.000 een voorschot gekregen van in totaal 1,9 miljard euro, zo werd eerder al bekend. Zo'n 6700 aanvragen zijn afgewezen. Bedrijven die een beroep doen op de NOW kunnen, afhankelijk van hun omzetdaling, tot 90 procent van de loonkosten vergoed krijgen.

Meer uit Financieel

Nederland verhandelt meer goederen, vooral meer voedingsmiddelen

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft in de eerste helft van dit jaar meer goederen verhandeld. De waarde van alle export lag 1,9 procent hoger vergeleken met de eerste zes maanden van 2024. De importwaarde groeide met 2 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

4 minuten geleden
Aandelenbeurzen New York sluiten lager na speech Powell

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers verwerkten onder andere een toespraak van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell. Hij waarschuwde dat er nog altijd een risico bestaat dat een te sterke verlaging van de rente de inflatie te veel aanjaagt.

8 uur geleden
Wereldbank versnelt hulp aan Argentinië

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank verleent Argentinië sneller financiële hulp, maakt het instituut uit Washington bekend. De bank voor ontwikkelingssamenwerking wil de komende maanden 4 miljard dollar inzetten voor het Zuid-Amerikaanse land, dat kampt met een snelle waardedaling van de nationale munt en staatsobligaties.

8 uur geleden
Fed-baas Powell wijst op risico van te lage rente

WARWICK (ANP) - Het blijft risicovol om de rente te verlagen in de Verenigde Staten, omdat dit de inflatie te sterk kan aanjagen. Daarvoor waarschuwde Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve, in een toespraak in de staat Rhode Island. Tegelijkertijd benadrukte hij dat de Amerikaanse arbeidsmarkt zwakker is geworden, wat juist weer een reden kan zijn om de economie te stimuleren met lagere leenkosten.

10 uur geleden
Onlinebank Revolut investeert ruim 11 miljard euro in uitbreiding

LONDEN (ANP) - Revolut investeert de komende vijf jaar 11,5 miljard euro, maakt de onlinebank bekend. Het Brits-Litouwse bedrijf steekt onder andere geld in de uitbreiding naar dertig nieuwe landen.

12 uur geleden
ASMI nipt lager na omzetwaarschuwing, Damrak zet opmars voort

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen dinsdag opnieuw over een breed front omhoog, ondanks een omzetwaarschuwing van chiptoeleverancier ASMI. Het bedrijf werd negatiever over de inkomsten in de tweede jaarhelft door een zwakker dan verwachte vraag.

12 uur geleden
DHL hervat pakketbezorging naar de VS

BONN (ANP/DPA) - DHL stuurt vanaf donderdag weer pakketten naar de Verenigde Staten. Het Duitse postbedrijf verzond vier weken geen pakketten naar het land als gevolg van nieuwe regelgeving rondom invoerrechten. De pakketbezorging wordt nu hervat voor zakelijke klanten. Particulieren kunnen zogeheten cadeauzendingen - pakketten zonder commercieel doel - tot een waarde van maximaal 100 dollar sturen.

13 uur geleden