Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UWV: tekort beveiligers loopt flink op

UWV: tekort beveiligers loopt flink op

AMSTERDAM (ANP) - Beveiligingsbedrijven hebben moeite met het vinden van personeel. Twee jaar geleden ontstonden personeelstekorten in de sector en sindsdien lopen die steeds verder op. Werkgevers zoeken vooral naar beveiligers, buitengewoon opsporingsambtenaren, surveillanten en verkeersregelaars. Dat meldt het Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen (UWV).

Ruim de helft van de beveiligingsbedrijven heeft inmiddels te maken met krapte. Vooral werkgevers in het midden en zuiden van het land hebben veel vacatures openstaan. Er zijn niet genoeg mensen met de juiste opleiding. Wie dat wel heeft, kan ook aan de slag bij politie, defensie en andere beveiligingssectoren. Die concurrentie maakt het tekort nog groter. Daar komt dat het personeel in de sector aan het vergrijzen is.

Werkgevers proberen personeel aan zich te binden door hun scholing te bieden. Ook bieden zij steeds meer vaste contracten aan. Bijna zes op de tien werknemers in de beveiligingssector hebben nu een voltijdscontract.

Meer uit Financieel

Volkswagen verwacht door reorganisatie flink lagere winst

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen verwacht dat het dit jaar genoegen moet nemen met een fors lagere winst. Het Duitse autoconcern maakte vrijdag bekend zijn prognoses te verlagen, door een scherpe krimp op de Chinese automarkt en de kosten die samenhangen met het plan om banen te schrappen.

49 minuten geleden
Gouverneur Californië onderzoekt 'kill switch' voor AI

SACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van Californië, Gavin Newsom, laat de noodzaak van een noodknop, ook wel 'kill switch' genoemd, in AI-modellen onderzoeken. Daarvoor heeft hij een decreet getekend. Hij beschuldigde de Amerikaanse president Donald Trump ervan niets te doen aan de veiligheidszorgen rond kunstmatige intelligentie.

56 minuten geleden
Chipbedrijven zetten herstel voort na AI-zorgen, AEX sluit lager

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag lager gesloten. Beleggers wegen de renteverhogingen van grote centrale banken om de inflatie te bestrijden. De chipfondsen stonden bij de stijgers nadat ze eerder deze week zakten door zorgen over de veiligheid van AI.

1 uur geleden
Deense koning opent grote CO2-opslag in de Noordzee

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense koning Frederik X heeft vrijdag een onderzeese opslagplaats voor CO2 officieel geopend. In Denemarken wordt het zogenoemde Greensand-project in de Noordzee geroemd als de eerste locatie in de Europese Unie waar koolstofdioxide op industriële schaal wordt opgeslagen.

1 uur geleden
Bonden ontzien ANWB-leden bij eerste acties na aflopen ultimatum

UTRECHT (ANP) - FNV en CNV kondigen acties aan bij de ANWB nadat de cao-onderhandelingen zijn vastgelopen. De eerste acties, die maandag beginnen, zijn volgens de vakbonden zo ingericht dat de ANWB-leden er zo min mogelijk van merken.

1 uur geleden
Drogisterijketen DA waarschuwt klanten voor datalek webshop

LELYSTAD (ANP) - Drogisterijketen DA waarschuwt klanten van zijn webshop voor een datalek. Onbevoegden hebben begin deze maand toegang gekregen tot een database met klantgegevens.

2 uur geleden
Softwareprobleem oorzaak van storing Britse luchtverkeersleiding

LONDEN (ANP/AFP) - Een softwareprobleem was eerder deze maand de oorzaak van de storing waardoor meer dan 2000 vluchten werden geannuleerd, meldt de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS). Het probleem leidde een week geleden tot een chaotische situatie op Britse luchthavens waar meer dan 330.000 reizigers de dupe van waren, volgens brancheorganisatie Airlines UK.

2 uur geleden