UWV opent maandag loket voor nieuwste NOW-regeling
AMSTERDAM (ANP) - Werkgevers kunnen vanaf maandag een aanvraag doen voor loonsteun voor de maanden november en december. Dat meldt uitkeringsinstantie UWV. Het gaat om de tijdelijke Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid (NOW), waarmee het demissionaire kabinet bedrijven steunt die worden geraakt door de coronamaatregelen.
Zo moeten kledingwinkels, restaurants, cafés, bioscopen en theaters hun deuren sluiten om 17.00 uur. Die regel geldt in ieder geval tot 19 december en wordt op 14 december opnieuw beoordeeld.
In de zevende periode van de NOW is nieuw dat bedrijven die na 1 februari 2020 zijn gestart in aanmerking komen voor loonsteun. Werkgevers kunnen de coronasteun voor de maanden november en december tot en met 31 januari aanvragen.
Ondernemers krijgen een deel van de loonsom vergoed als hun omzet met minstens 20 procent daalt. Net als de vorig keer is de tegemoetkoming maximaal 85 procent en kan er een maximaal omzetverlies van 80 procent worden opgegeven. Deze NOW-regeling beslaat twee maanden en niet drie zoals de vorige keren het geval was.
Meer uit Financieel
LEEUWARDEN (ANP) - Bij de zuivelfabriek van FrieslandCampina in Leeuwarden gaan ongeveer honderd werknemers maandag een staking houden van zestien uur in het cao-conflict in de zuivelindustrie. Volgens vakbond FNV begint de staking om 14.00 uur en duurt de actie tot dinsdagochtend 06.00 uur.
4 minuten geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Intesa Sanpaolo heeft een bod uitgebracht op Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. Het bod van 30,6 miljard euro van Intesa op Monte dei Paschi komt een dag na het fusievoorstel van de Italiaanse bank BPM aan Monte dei Paschi.
41 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Tienduizenden langdurig zieken dreigen hun ontslagvergoeding mis te lopen door maatregelen van het kabinet-Jetten. Daarvoor waarschuwt vakbond CNV. De bond hekelt de kabinetskeuze om werkgevers niet meer te gaan compenseren als ze een transitievergoeding moeten betalen aan medewerkers die na twee jaar ziekte ontslag krijgen. Gedupeerden lopen daardoor gemiddeld 17.000 euro mis, becijfert CNV.
45 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen maandagochtend hard omhoog door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Israël heeft militaire doelwitten in Iran aangevallen na Iraanse raketaanvallen op Israël. Daarmee is er weer onzekerheid ontstaan over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten en een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank Revolut gaat in Nederland telefoonabonnementen aanbieden. Klanten van de bank kunnen binnenkort vanuit hun bankapp een mobiel abonnement afsluiten voor data, bellen en sms'en. De bank is naar eigen zeggen de eerste financiële speler in Nederland die een volwaardige telecomdienst aanbiedt.
2 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.
16 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.
17 uur geleden