UWV opent loket voor vierde periode loonsteun
AMSTERDAM (ANP) - Ondernemers hebben vanaf maandag weer de mogelijkheid om opnieuw steun aan te vragen bij het UWV. De uitkeringsinstantie opent om 09.00 uur voor de vierde keer een loket voor de aanvraag van een tegemoetkoming in de loonkosten.
Om in aanmerking te komen moeten werkgevers minimaal 20 procent omzetverlies kunnen aantonen over een periode van drie maanden. Zijn kunnen maximaal 85 procent van de betaalde lonen vergoed krijgen door de overheid. Dat is meer dan voorheen, toen maximaal 80 procent werd vergoed.
De zogeheten NOW-regeling voor loonsteun werd in het voorjaar van 2020 opgetuigd om een grote ontslag- en faillissementsgolf als gevolg van de coronapandemie te voorkomen. Dat daar veel behoefte aan was, bleek al op de eerste dag van NOW 1.0, toen er 27.000 verzoeken binnenkwamen.
In totaal kwamen er in de eerste periode zo'n 149.000 aanvragen binnen. Voor het derde pakket, waarvoor ondernemers tussen 16 november en 28 december een aanvraag konden doen, kwamen ruim 81.000 verzoeken om loonsubsidie binnen. Ook bij de opening van het nieuwe loket verwacht het UWV veel drukte, aangezien de harde lockdown is verlengd. Ondernemers hebben tot 14 maart om NOW-steun aan te vragen voor de vierde periode, die loopt van januari tot en met maart.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell heeft in het afgelopen kwartaal de winst verdubbeld door de hoge olie- en gasprijzen als gevolg van de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.
6 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - AB InBev, de bierbrouwer achter merken als Corona, Jupiler en Stella Artois, heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst geboekt. De hoeveelheid verkochte dranken nam slechts licht toe, wat erop wijst dat de grote brouwer hogere prijzen rekende voor zijn bier.
10 minuten geledenSON (ANP) - Het verzuim op de werkvloer is in september gestegen naar 4,9 procent, van 4,6 procent in augustus. In september 2025 lag dit percentage nog op 4,7 procent, meldden de arbodiensten HumanCapitalCare en ArboNed, die samen bijna 1 miljoen werknemers ondersteunen.
29 minuten geledenSEOUL (ANP/DPA) - Het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung boekte in het afgelopen kwartaal een recordwinst door een aanhoudend sterke vraag naar halfgeleiders. De winst schoot omhoog tot 107,4 biljoen won (72 miljard euro), bijna negen keer zo veel als in hetzelfde kwartaal een jaar eerder.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ING gaat wereldwijd vierhonderd banen schrappen bij zijn zakenbank. Het financiële concern wil die divisie wat afslanken, maakte het donderdag bekend bij de presentatie van de kwartaalcijfers. Dat moet het volgens topman Steven van Rijswijk ook eenvoudiger maken voor klanten om zaken te doen met de bank.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is sterk afhankelijk van onmisbare grondstoffen die vooral in China worden verwerkt. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Op basis van eigen onderzoek concludeert het statistiekbureau dat materialen met het grootste risico voor Nederland voor het grootste deel door China worden verwerkt.
1 uur geledenSARASOTA (ANP/RTR) - Nieuws- en dataorganisatie Bloomberg zou een van de klanten zijn die op socialmediaplatform Truth Social eerder toegang krijgen tot berichten van de president. Dat schrijft persbureau Reuters, dat op basis van ingewijden ook handelsondernemingen Susquehanna International Group en Jump Trading aanwijst als gebruikers van de dienst Truth API.
4 uur geleden