UWV: noodloket voor flexwerkers op maandag open
AMSTERDAM (ANP) - Het noodloket voor flexwerkers die getroffen zijn door de coronacrisis, kan zoals gepland op maandag open. Dat meldde het UWV. Op vrijdag was het nog onduidelijk of de uitkeringsorganisatie de opening op maandag zou redden. Flexwerkers kunnen vanaf maandag 9.00 uur een aanvraag doen bij het UWV voor de zogeheten TOFA-regeling.
De Tijdelijke Overbruggingsregeling voor Flexibele Arbeidskrachten (TOFA) is bedoeld voor flexwerkers die in februari minimaal 400 euro verdienden, en in april minstens de helft daarvan verloren. Zij kunnen een tegemoetkoming krijgen van bruto 550 euro per maand voor de maanden maart, april en mei. De aanvrager mag in deze periode geen WW, bijstand, of andere socialezekerheidsregeling hebben ontvangen. Met de TOFA-regeling is volgens een grove schatting van verantwoordelijk minister Wouter Koolmees zo'n 200 miljoen euro gemoeid.
De uitkeringsorganisatie moest zijn best doen om de regeling snel in te voeren, vanwege de grote drukte met andere crisisregelingen en het stijgende aantal WW-aanvragen. Het UWV verwacht enkele duizenden aanvragen per dag voor de nieuwe regeling. Het streven is om binnen vier weken een beslissing te nemen. Bij een positieve beslissing keert de organisatie het geld binnen tien kalenderdagen uit. Aanvragen kunnen tot en met 12 juli ingediend worden.
Het UWV vraagt mensen die de regeling willen aanvragen om eerst na te gaan of ze voldoen aan alle voorwaarden. Dit kan voorkomen dat UWV veel tijd kwijt is aan het verwerken van aanvragen die tot een afwijzing leiden.
Meer uit Financieel
ETTEN-LEUR (ANP) - Those Vegan Cowboys, het plantaardige-kaasbedrijf van de oprichters van De Vegetarische Slager, heeft in een eerste financieringsronde meer dan 6 miljoen euro opgehaald. Dat geld wil de Nederlands-Belgische onderneming gebruiken bij de voorbereidingen om "echte kaas" op de markt te brengen waaraan geen koe te pas komt.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst de handel uitgegaan na het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone opnieuw onveranderd te laten. De chipfondsen in de hoofdindex toonden herstel van de verliezen een dag eerder, mede geholpen door sterke cijfers en vooruitzichten van het Amerikaanse Micron Technology.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid mag een afhandelingstoeslag invoeren op pakketjes van buiten de EU, oordeelt de kortgedingrechter in Den Haag. Logistiek dienstverlener ViaEurope, dat de inklaring bij de douane doet voor onder andere webwinkels Temu en Shein, was naar de rechter gestapt. Die ziet echter geen reden om in te grijpen en heeft de vorderingen over de zogenoemde handling fee afgewezen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Stichting Massaschade & Consument (SMC) wil via een hoger beroep opnieuw proberen compensatie af te dwingen van ABN AMRO voor een groep zakelijke klanten die jarenlang te veel rente zouden hebben betaald. De rechtbank in Amsterdam oordeelde in juli dat de ondernemers namens wie de claim was ingediend te veel van elkaar verschillen voor zo'n collectieve zaak en verklaarde de claimorganisatie niet-ontvankelijk. Daar wil de stichting het niet bij laten zitten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Trump Media & Technology Group van de Amerikaanse president Donald Trump, dat onder meer zijn socialemediaplatform Truth Social bezit, gaat fuseren met TAE Technologies. Dat bedrijf is bezig met de ontwikkeling van kernfusietechnologie. Met de transactie die geheel in aandelen wordt afgehandeld, is meer dan 6 miljard dollar gemoeid.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Micron Technology behoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De Amerikaanse chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Het bedrijf profiteerde van stijgende prijzen voor geheugenchips door krappe voorraden en een explosieve vraag vanuit datacenters voor kunstmatige intelligentie. Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien. Het aandeel Micron werd bijna 16 procent meer waard.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verhoogt de groeiverwachtingen voor de economie van de eurozone. Voor dit jaar wordt nu een groei van 1,4 procent voorzien. In september werd nog gerekend op 1,2 procent. Volgens de ECB wordt de groei vooral gestuwd door de binnenlandse vraag.
4 uur geleden