Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UWV mist dag voor deadline gegevens van duizenden NOW-aanvragers

UWV mist dag voor deadline gegevens van duizenden NOW-aanvragers

AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer 10.000 ondernemers die aan het einde van de coronacrisis loonsteun ontvingen, moeten zich nog melden bij uitkeringsinstantie UWV. De tijd dringt want ze hebben nog tot en met vrijdag om een definitieve berekening aan te vragen van het precieze bedrag waar ze recht op hebben. Doen ze dat niet, dan moeten ze hun voorschot volledig terugbetalen.

Vorige week waarschuwde het UWV dat voor zo'n 18.000 ondernemers de tijd begint te dringen om een berekening aan te vragen voor de coronasteun. Het gaat om de zevende en achtste periode waarin de zogeheten Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid (NOW) hulp moest bieden aan ondernemers van wie de omzet terugviel door lockdowns. Die periodes liepen van november 2021 tot en met maart 2022.

Van die ondernemers heeft een aantal nu wel de definitieve berekening aangevraagd. De afgelopen week kreeg het UWV ook zo'n 5000 verzoeken om uitstel.

Het UWV keerde de NOW-steun tijdens de coronajaren uit als voorschot, waarvan de hoogte afhing van schattingen over het verwachte verlies aan inkomsten. Maar het precieze bedrag waar ondernemers recht op hebben, bepaalt het UWV op basis van het daadwerkelijke verlies aan omzet en de loonkosten. Daarvoor is de aanvraag van de definitieve berekening nodig, waarbij bedrijven daar zelf gegevens moeten aandragen. Na de eindafrekening kan het zo zijn dat ondernemers een deel van het NOW-voorschot terug moeten betalen, maar soms hebben ze ook recht op extra geld.

Meer uit Financieel

Duitse toezichthouder keurt overname eigenaar MediaMarkt goed

BONN (ANP) - De Duitse markttoezichthouder heeft de overname van Ceconomy, de Duitse eigenaar van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, door de Chinese webwinkel JD.com goedgekeurd. Volgens het Bundeskartellamt is JD.com tot nu toe nauwelijks actief in Duitsland en heeft de overname weinig gevolgen voor de concurrentie op de Duitse markt.

5 minuten geleden
ACM begint onderzoek naar prijzen voor producten in supermarkten

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) begint een onderzoek naar de prijzen van producten in Nederlandse supermarkten. Volgens de toezichthouder zijn er signalen dat sommige boodschappen over de grens goedkoper zijn dan in Nederland.

21 minuten geleden
Grotere inzet vertrouwenspersonen op werkvloer, volgens Arbo Unie

NIEUWEGEIN (ANP) - De inzet van vertrouwenspersonen op de werkvloer neemt toe. Dat ziet arbodienstverlener Arbo Unie, die spreekt van een groeiende bewustwording rond sociale veiligheid op de werkvloer.

37 minuten geleden
AEX-index verder omhoog na renteverlaging in VS

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging donderdag verder omhoog, na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve om de rente in de Verenigde Staten conform verwachting met een kwart procentpunt te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank vooral de werkgelegenheid stimuleren, na de recente zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt.

1 uur geleden
Zwitserse export naar VS fors omlaag door hoge importheffingen

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De export van Zwitserse producten naar de Verenigde Staten is in augustus fors gedaald door de hoge importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump, die vorige maand van kracht werden. Trump heeft Zwitserland een heffing van 39 procent opgelegd, het hoogste tarief van de VS voor een ontwikkeld land.

1 uur geleden
Roche neemt biofarmaceut over om concurrentie in obesitasmiddelen

BASEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse farmacieconcern Roche wil biofarmaceut 89bio overnemen voor 3,5 miljard dollar, ongeveer 3 miljard euro. Daarmee wil Roche zijn achterstand in middelen tegen obesitas op het Deense Novo Nordisk en het Amerikaanse Eli Lilly inhalen, de bedrijven achter populaire middelen als Ozempic en Zepbound.

1 uur geleden
Aandeel buitenlanders op koopwoningmarkt in vijf jaar verdubbeld

UTRECHT (ANP) - Het aandeel internationale kopers op de Nederlandse huizenmarkt is in de afgelopen vijf jaar verdubbeld. Zij kopen nu vaker een woning dan dat zij huren, vanwege de hoge huren en het krappe aanbod. Dit meldt dochteronderneming brainbay van makelaarsvereniging NVM gespecialiseerd in vastgoeddata.

2 uur geleden