Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UWV: minste aanvragen voor loonsteun in zomermaanden

UWV: minste aanvragen voor loonsteun in zomermaanden

DEN HAAG (ANP) - In de periode juli tot en met september zijn tot nu toe de minste aanvragen voor loonsteun binnengekomen sinds de start van de coronasteun in maart vorig jaar, meldt uitkeringsinstantie UWV. De meeste van de toegekende NOW-aanvragen gingen in deze zesde steunperiode naar de horeca en de catering, de zwaarst getroffen sectoren tijdens de pandemie. Daarna volgen de commerciƫle dienstverlening en de detailhandel wat betreft meest toegekende aanvragen.

In totaal zijn er sinds juli tot nu toe ruim 18.000 aanvragen binnengekomen, voornamelijk van bedrijven met minder dan tien man personeel. Daarvan zijn ruim 14.000 verwerkt en werden 13.815 aanvragen goedgekeurd, goed voor een voorschotbedrag van 356 miljoen euro. Werkgevers kunnen nog tot het eind van de maand loonsteun aanvragen. Daarna wordt de regeling stopgezet, maakte het kabinet eerder bekend.

Bij de vorige periode, die liep van april tot en met juni, werden nog ruim 45.000 aanvragen goedgekeurd. De aanvragen die werden goedgekeurd waren samen goed voor een voorschotbedrag van 1,4 miljard euro. Bij de allereerste aanvraagperiode voor de NOW-regeling werden nog bijna 140.000 aanvragen ingediend en bijna 8 miljard euro aan voorschotten uitgekeerd.

Om in aanmerking te komen voor loonsteun in de laatste NOW-periode moeten ondernemers minimaal 20 procent omzetverlies hebben over een periode van drie maanden. Werkgevers kunnen over juli tot en met september maar maximaal 80 procent omzetverlies opgeven bij hun aanvraag. Dan wordt 80 procent van de loonkosten gecompenseerd.

In de vorige periode, van april tot en met juni, lag dit percentage nog op 85 procent. Eerder was het 100 procent, maar de regeling is gaandeweg versoberd, waardoor ondernemers minder vergoed krijgen dan in eerdere periodes.

Meer uit Financieel

Werkgevers uitzendbranche: slechts kleine groep staakt bij AH

LIJNDEN (ANP) - Slechts een kleine groep uitzendkrachten bij enkele distributiecentra van Albert Heijn heeft het werk neergelegd, stelt de werkgeversorganisatie voor de uitzendbranche ABU. Volgens de organisatie geldt voor de "overgrote meerderheid van de uitzendkrachten" dat die gewoon werkt of wil werken. Dinsdag heeft vakbond FNV aangekondigd dat de staking van uitzendkrachten is uitgebreid van twee naar vier locaties.

1 uur geleden
Heineken: mensen drinken meer alcoholvrij bier op festivals

LEIDEN (ANP) - Nederlanders kiezen op een festival steeds vaker voor alcoholvrij bier. De consumptie van 0.0-bieren op festivals is dit jaar met 35 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder, meldt Heineken op basis van eigen cijfers over de verkopen. De brouwer verkoopt zijn biermerken, waaronder Heineken, Heineken 0.0, Brand en Desperados, naar eigen zeggen op 70 procent van alle festivals en evenementen in Nederland.

1 uur geleden
AEX eindigt eerste handelsdag van tweede jaarhelft in het rood

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is op de eerste handelsdag van de tweede helft van het jaar in het rood geƫindigd. Beleggers hadden onder meer oog voor de ontwikkelingen rondom de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en de belangrijkste handelspartners.

2 uur geleden
Minder nieuwe auto's verkocht, benzineauto op zijn retour

BUNNIK (ANP) - Autoverkopers deden in de eerste helft van dit jaar geen goede zaken. De verkoop van nieuwe personenauto's daalde met 5,5 procent tot 182.680 stuks, komt naar voren uit de recentste cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.

2 uur geleden
Staking interieurbouwers en meubelmakers definitief van de baan

UTRECHT (ANP) - De landelijke staking van meubelmakers en interieurbouwers is definitief van de baan, meldt FNV. Na maanden cao-onderhandelingen hebben de vakbondsleden van FNV ingestemd met een verbeterd eindbod van de werkgevers.

3 uur geleden
Tesla zakt op Wall Street na oplaaien ruzie tussen Musk en Trump

NEW YORK (ANP) - Tesla ging dinsdag 7,3 procent omlaag op de aandelenbeurzen in New York. De ruzie tussen Tesla-topman Elon Musk en president Donald Trump lijkt opnieuw op te laaien. Musk en Trump maakten vorige maand al openlijk ruzie, waarbij de techmiljardair afgaf op Trumps nieuwe begrotingswet die het overheidstekort flink doet oplopen.

4 uur geleden
Verfconcern AkzoNobel houdt 'altijd wat' productie in Nederland

MUMBAI/AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel blijft altijd een deel van zijn verf of coatings in Nederland produceren, maar kijkt tegelijkertijd kritisch naar de kosten en flexibiliteit in het thuisland. Dat zegt topman Greg Poux-Guillaume. Dit en vorig jaar kondigde het bedrijf de sluiting van fabrieken in Wapenveld en Groot-Ammers aan.

4 uur geleden