Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UWV keert meer dan 4 miljard aan NOW-voorschotten uit

UWV keert meer dan 4 miljard aan NOW-voorschotten uit

DEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV heeft 4,1 miljard euro aan voorschotten uitgekeerd aan bedrijven die een tegemoetkoming vragen van de loonkosten. Van de 126.000 NOW-aanvragen zijn er 114.000 goedgekeurd, meldt de instantie.

Bij die bedrijven werken in totaal 1,9 miljoen mensen die indirect door de overheid in dienst worden gehouden. De regeling staat sinds 6 april open en loopt tot eind deze maand.

Het UWV is inmiddels bezig met het tweede voorschot aan bedrijven. In de eerste termijn ontvingen werkgevers 2,1 miljard euro. Bij 110.000 werkgevers staat deze week of begin volgende week het geld voor de tweede termijn op de rekening, nog voor het salarismoment in mei.

5.000 aanvragen

Afgelopen week kreeg het UWV nog 5.000 aanvragen binnen voor de NOW, de Tijdelijke Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid. De meeste bedrijven die een beroep doen op de regeling zijn actief in de horeca en catering.

Ergens de komende weken moet er een nieuw noodpakket liggen voor de maanden juni, juli en augustus. Waar het eerste pakket vooral gericht was op het zo goed mogelijk behouden van volledige werkgelegenheid, zal het kabinet met het tweede pakket vooral pogen zoveel mogelijk bedrijven overeind te houden. Bedrijven die bij de overheid om steun aankloppen mogen vermoedelijk zonder boete werknemers op straat zetten. Ook wordt gekeken naar extra controle vooraf en een mogelijke tegemoetkoming in de vaste lasten van bedrijven.

Meer uit Financieel

Vicepresident ECB wil meer bankinvesteringen in cyberveiligheid

FRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.

2 uur geleden
Chemiemanager: herstel van toeleveringsketens duurt maanden

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.

3 uur geleden
AkzoNobel wees overnamebod af, gaat door met fusie Axalta

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.

4 uur geleden
KLM kampt niet met brandstoftekort ondanks uitgeweken vlucht

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.

4 uur geleden
Topman Frankfurt Airport voorziet geen kerosinetekort deze zomer

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Reizigers hoeven zich deze zomer geen zorgen te maken over een tekort aan vliegtuigbrandstof. Dat zegt topman Stefan Schulte van Frankfurt Airport in een interview met de Duitse krant Handelsblatt. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz is er minder kerosine beschikbaar.

4 uur geleden
Onderzoek: 75-plussers betalen steeds vaker elektronisch

AMSTERDAM (ANP) - Mensen van 75 jaar en ouder betalen steeds vaker met een pinpas aan de kassa. Dat blijkt uit een jaarlijks onderzoek van Betaalvereniging Nederland en De Nederlandsche Bank (DNB). Ook bij overboekingen aan vrienden en familie stijgt het aantal elektronische betalingen fors.

5 uur geleden
AEX opent met winst, AkzoNobel fors hoger na verwerpen bod

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets hoger geopend, na de verliesbeurt een dag eerder. AkzoNobel was een opvallende stijger op het Damrak. Het verfconcern, dat gaat fuseren met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems, verwierp onlangs een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams. Volgens AkzoNobel, bekend van merken als Dulux, Sikkens en Flexa, wordt doorgegaan met de fusie met Axalta.

6 uur geleden