UWV keert 2 miljard aan tegemoetkoming loonkosten uit
DEN HAAG (ANP) - Het UWV heeft inmiddels 2 miljard euro uitgekeerd aan werkgevers om een deel van hun loonkosten op te vangen. Ruim 121.000 bedrijven hebben een aanvraag gedaan voor de zogeheten Tijdelijke Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid (NOW). Bij die bedrijven werken in totaal bijna twee miljoen mensen.
De afgelopen week werd ongeveer 100 miljoen euro uitgekeerd en kwamen er 7000 nieuwe NOW-aanvragen bij. Dat is fors minder dan in de eerste weken van de regeling, die sinds 6 april beschikbaar is. Toen liep het storm, met al 50.000 aanvragen na de eerste dag.
Bedrijven die minstens een vijfde van hun omzet verliezen, kunnen compensatie krijgen voor de loonkosten. Die vergoeding is maximaal 90 procent van de salariskosten, afhankelijk van het omzetverlies. De werkgevers krijgen het geld in drie termijnen betaald.
Werkgevers kunnen tot en met 31 mei een aanvraag indienen voor hulp uit dit pakket. Het kabinet werkt aan een tweede steunpakket voor de periode daarna.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De verkopen van nieuwe auto's in Nederland zakken dit jaar iets terug, na de kleine groei in 2025. Dit verwacht ING Research.
4 uur geledenHAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
12 uur geleden