Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UWV: in sommige sectoren is werk te over

UWV: in sommige sectoren is werk te over

AMSTERDAM (ANP) - In veel sectoren zijn door de coronacrisis bedrijven dicht en zitten werknemers thuis, maar in andere branches is op dit moment juist werk te over. Het UWV zegt dat de zorg, de land- en tuinbouw en de logistiek om extra personeel zitten te springen.

"Wij begrijpen maar al te goed dat het vinden van werk nu een stuk lastiger is geworden. Maar er is ondanks deze onzekere periode nog steeds veel mogelijk", zegt directeur Tof Thissen van UWV Werkbedrijf.

Zo is er in ziekenhuizen, waar personeel van andere afdelingen bijspringt op de ic’s, veel ruimte voor extra medewerkers. Ook de land- en tuinbouw is op zoek naar mensen, omdat de aankomende oogsten anders in gevaar komen. Door de stijging van het online winkelen groeit de vraag naar pakket- en postbezorgers en mankracht in de distributiecentra. Ook klantcontactcentra en ict-helpdesks hebben het erg druk.

Minder of zelfs geen werk is er momenteel in de horeca, de evenementenbranche, bij kappers, in kledingwinkels, de bouw, vakantieparken en de reiswereld.

Meer uit Binnenland

Enkele aanhoudingen om onrust Malieveld, pepperspray ingezet

DEN HAAG (ANP) - Bij ongeregeldheden op het Malieveld in Den Haag zijn woensdag enkele mensen opgepakt. De politie laat weten dat er een waterkanon en pepperspray zijn ingezet.

23 minuten geleden
Eis 17,5 jaar cel tegen man uit Arkel voor leidersrol IS in Syrië

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag 17,5 jaar cel geëist tegen de 41-jarige Ayham A. uit het Zuid-Hollandse Arkel voor zijn prominente rol in de terroristische organisatie IS in zijn vaderland Syrië.

33 minuten geleden
Nederlandse EP'ers missen vooral voorstellen van Brussel

STRAATSBURG (ANP) - Een groot aantal Nederlandse Europarlementariërs mist vooral concrete voorstellen in de jaarlijkse speech van voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. PRO en BBB willen een koerswijziging van de Commissie, zo blijkt uit de eerste reacties op de State of the Union.

36 minuten geleden
Exemplaren nieuw boek over prinses Diana gestolen in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Enkele exemplaren van een nog onuitgebracht boek over de Britse prinses Diana zijn in Nederland gestolen. Ze werden uit een vrachtwagen gehaald die op weg was van de drukkerij naar het magazijn. Uitgeverij Overamstel bevestigt dat na berichtgeving in Britse media.

42 minuten geleden
Onrustig op Malieveld na uitspraak tegen Kosovaarse oud-president

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag is het kort onrustig geweest na de veroordeling van de Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi. Aanhangers van hem waren daar woensdagochtend samengekomen. Het Kosovotribunaal heeft Thaçi veroordeeld tot 25 jaar cel voor oorlogsmisdaden in de jaren 90.

1 uur geleden
Eerste groep verdachten geweld Overasselt blijft 90 dagen vast

ARNHEM (ANP) - Veertien verdachten die zijn opgepakt na de geweldsuitbarsting in Overasselt van twee weken terug, blijven maximaal negentig dagen langer vastzitten. De rechtbank in Arnhem heeft dat woensdag laten weten. Geen enkele verdachte die nu voor de raadkamer is verschenen, komt vrij.

1 uur geleden
Steun én kritiek van Nederlandse EP'ers op EU-veiligheidsraad

STRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs reageren verdeeld op het voorstel om een Europese Veiligheidsraad voor defensie op te zetten. D66, Volt en CDA zijn voor, terwijl BBB, PVV en SGP er niets in zien. Dat blijkt uit de eerste reacties op de jaarlijkse toespraak van voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. Daarin kondigde ze woensdag de oprichting van een Europese Veiligheidsraad voor defensie aan, zonder verdere details bekend te maken.

1 uur geleden